Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy

IMG_1435Punktualnie o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny uczniowie klas I-V oraz oddziału „zerowego”. Godzinę wcześniej na tej samej sali ze swoimi nauczycielami spotkali się ich starsi koledzy z klas VI-VII oraz klas II i III gimnazjum.
Od 1 września „piątka” nie jest już „Zespołem Szkół” gdzie funkcjonowały do tej pory szkoła podstawowa oraz gimnazjum, ale nosi nazwę „Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy”. Tym samym w życie weszła reforma oświaty, która zakłada likwidację gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniej szkoły podstawowej.
„Piątka” jest jedną z lepiej przygotowanych do tej reformy placówek w Dębicy pod względem organizacyjnym oraz lokalowym. Wszystkie klasy – czyli szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczą się w tym samym budynku, co nie udało  się wszędzie zorganizować.
-Przez okres wakacji  pracownicy szkoły ciężko pracowali, aby przygotować naszą szkolę do nowego  roku szkolnego – mówił na dzisiejszej uroczystości dyrektor placówki Wiesław Broda. Życzę wam wszystkim drodzy uczniowie samych sukcesów w nadchodzących miesiącach nauki.
Piątka to szkoła o profilu sportowym. Uczniowie mają tu możliwość rozwijania swoich talentów w takich dyscyplinach jak hokej, pływanie czy lekkoatletyka.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.