Szedł boso autostradą do Drezna

17-119802W dniu 30 sierpnia 2017 r. w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Tarnowie – na autostradzie A4 – ujawniono mężczyznę o ciemnej karnacji, który poruszał się pieszo pasem awaryjnym w kierunku Krakowa, co ciekawe wędrowiec poruszał się boso.

    Okazało się, że osoba ta nie posiada przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ani tytułu prawnego uprawniającego do pobytu na terytorium Polski. W związku z powyższym cudzoziemiec podający się za ob. Albanii został zatrzymany.
Na podstawie danych przedstawionych w oświadczeniu ustnym przez obcokrajowca, ustalono że cudzoziemiec nigdy wcześniej nie przebywał na terytorium RP, ani nie przekraczał granic Polski.
Ustalono, że zatrzymany opuścił terytorium Albanii ok. dwóch tygodni temu. Celem jego podróży było Drezno, gdzie zamierzał szukać pracy. Podróżował koleją przez Czarnogórę, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy, a granicę Polski przekroczył w nieustalonym miejscu i czasie.  Przemieszczał się na podstawie paszportu biometrycznego, który upoważniał go do przebywania na terytorium państw obszaru Schengen przez okres 90 dni, a który to spalił, gdyż obawiał się, że zostanie odesłany do Albanii.
Cudzoziemiec został ukarany mandatem karnym gotówkowym w wysokości 300 PLN, za przebywanie na terytorium RP nie posiadając do tego tytułu prawnego oraz umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli na okres trzech miesięcy.
Źródło: http://www.karpacki.strazgraniczna.pl/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.