„Wesele” na Rynku

wesele_czytanieSerdecznie zapraszamy 14 października, o godz.10.00, na dębicki Rynek, gdzie grupy artystyczne Miejskiego Ośrodka Kultury oraz zaproszeni goście przeczytają fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Plenerowej inscenizacji, wpisującej się w akcję Narodowego Czytania, towarzyszyć będzie giełda staroci.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza , „Lalkę” Bolesława Prusa i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Tegoroczna akcja Narodowego Czytania odbyła się w ponad 2 tysiącach miast i miejscowości, w Polsce i 26 krajach. Inauguracja akcji odbyła się 2 września br. roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
W dębickiej odsłonie Narodowego Czytania wystąpią: Teatr „Kurtyna”, „T.Lab”, Grupa „Safo”, Kapela ZPiT „Igloopolanie”, Zespół Śpiewaczy „Senior” oraz zaproszeni goście. Za wybór tekstów i inscenizację odpowiada Dominika Migoń.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.