Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Będą poszukiwać komet i planetoid

22228541_1588982561122558_8477638114175651240_nII Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy znalazło się w gronie sześciu szkół w Polsce, które wezmą udział w finansowanym przez NASA projekcie Catalina Sky Survey. W ramach projektu uczniowie będą poszukiwać komet i planetoid

Finansowany przez NASA projekt poszukiwania komet i planetoid o orbitach zbliżonych do ziemskiej  jest współorganizowany przez IASC.  W dniach od 13 października do 8 listopada uczniowie II LO będą szukać nieznanych do tej pory obiektów korzystając ze zdjęć wykonanych teleskopem o średnicy zwierciadła 1,52 m umieszczonego na górze Mt. Lemmon w Arizonie, wyposażonego w matrycę 111 megapikseli.

Zainteresowani projektem uczniowie  mogą uczestniczyć w specjalnie stworzonej grupie tematycznej na FB pod adresem:  https://www.facebook.com/groups/162227660643021/ 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.