Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pilzno.Kolejny Start Harcerski za nami

inauguracja-harcerskiej-dzialalnosciW sobotę, 30 września został uroczyście rozpoczęty kolejny rok harcerskiej działalności. W tym roku organizatorami startu była 10. Drużyna Harcerska „Czarne Dęby” z Łęk Dolnych oraz 3. Drużyna Harcerska z Łęk Górnych.
Uroczystość inauguracji rozpoczęła się patriotyczną mszą św. w kościele w Łękach Górnych. Po zakończeniu mszy, harcerze przemaszerowali na boisko szkolne, na którym odbył się apel.
– Po apelu nastąpiła mniej oficjalna część, czyli posiłek oraz gra zadaniowa. Po jej zakończeniu harcerze zgromadzili się przy rozpalaniu ognia, następnie wspólnie zaśpiewano piosenki harcerskie – relacjonują organizatorzy.
Na uroczystości pojawili się również Mali Strażacy z Łęk Dolnych, którzy zademonstrowali musztrę oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Akcję ratowania poszkodowanych w wypadku przedstawili również starsi strażacy z OSP Łęki Dolne. Następnie obecnym drużynom wręczono pamiątkowe medale i dyplomy oraz podziękowania osobom, które są zawsze wsparciem i służą pomocą drużynom harcerskim. Na zakończenie Startu Harcerskiego, tradycyjnie w kręgu wokół ogniska, wszyscy uczestnicy trzymając się za ręce, zaśpiewali „Braterskie Słowo”
Galeria zdjęć: kliknij tutaj.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.