Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Powiat postarał się o ponad 2 mln zł na nowoczesny tomograf

DSCF7536– Śmiało można powiedzieć, że będziemy mieli najlepszy tomograf na Podkarpaciu, do tej pory mieliśmy niestety najgorszy. Kupujemy nowoczesny, 64-rzędowy sprzęt. Dla porównania powiem, że tomograf wykorzystywany dotychczas w dębickim szpitalu był dwurzędowy – poinformował podczas wczorajszej sesji (23 października br.) Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. Tomograf, wraz z oprogramowaniem, trafi do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy jeszcze w tym roku.
Dokładnie 2 240 000 zł zostały przyznane Powiatowi w drodze Zarządzenia nr 131 Prezesa Rady Ministrów. Decyzja zapadła po wydaniu pozytywnych opinii w tej sprawie przez Marszałka i Wojewodę Podkarpackiego. – O te pieniądze staraliśmy się od marca. Satysfakcja jest ogromna, bo otrzymaliśmy dofinansowanie dokładnie w takiej kwocie, o jaką wnioskowaliśmy – informuje Wicestarosta Pasek.
To kolejny spory zastrzyk finansowy dla dębickiego szpitala. Niedawno otrzymał on 8,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę nowego bloku operacyjnego (inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2018 r.). Aktualnie realizowane są również zakupy sprzętu i aparatury medycznej z dotacji pochodzącej z budżetu Powiatu (ponad 1 mln zł), przekazanej ZOZ w lutym br. – Szpital niedługo wzbogaci się m.in. o wysokiej klasy sprzęt do operacji laparoskopowych. Zabiegi będą się odbywać przy użyciu noża harmonicznego i kamery termowizyjnej 4D – mówi Wicestarosta.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.