Rękodzieło seniorów – kwiaty z foamiranu

DSCN8741W ramach programu pt. „Wzbogacenie ofert w zakresie aktywizacji czasu wolnego seniorów” finansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie z zadania publicznego wynikającego z zapisów „Wojewódzkiego Programu Pomocy Społecznej Na Lata 2016-2023”, a realizującego przez Sportowy Klub PINO, 35 seniorów w tym uczestników Domu Seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, seniorów z powiatu ropczycko-sędziszowskiego jak również seniorów z Gminy Czarna kontynuują swoją przygodę z florystyką-decoupage.
Seniorzy od kilku tygodni uczestniczą w warsztatach florystycznych. W trakcie zajęć uczą się wykorzystywania i łączenia foamiranu, doboru kolorów i projektowania nowych wzorów kwiatowych. Tworząc innowacyjne kompozycje, osoby starsze rozwijają swoją wrażliwość estetyczną, wykazują się dużą kreatywnością, umiejętnością współpracy oraz chętnie realizują pomysły trenera. Jak mówi jedna z uczestniczek projektu spróbowałam i przepadłam ….kwiaty z pianki zwanej foamiranem skradły moje serce i choć do mistrzowskiego wykonania jeszcze daleka droga …mi się podobają.
Dzięki profesjonalizmowi instruktora, Pani Izabelli seniorzy przekonali się, że nie trzeba być osobą uzdolnioną plastycznie, aby spełniać się twórczo w przyjaznej atmosferze, odnaleźć swoją pasję i otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie, bo piękno tkwi w każdym z nas.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.