Rozpoczął się nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego 2018

UM_Budzet_obywatelski_2018_A3_webOd 14 października do 14 listopada mieszkańcy Dębicy mogą składać propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Na projekty z budżetu obywatelskiego 2018 przeznaczony został 1 milion złotych.
Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, projekt zadania do budżetu obywatelskiego należy złożyć na odpowiednim formularzu dostępnym m.in. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz w sekretariacie burmistrza miasta. Niezbędne jest także poparcie zgłoszonego projektu przez co najmniej 15 mieszkańców. Taką listę z podpisami należy dołączyć do zgłaszanego projektu. Każdy z mieszkańców może poprzeć tylko jedno zadanie w każdej kategorii (ogólno-miejskiej i osiedlowej). Formularze można składać osobiście w sekretariacie burmistrza, listownie wysyłając na adres Urzędu Miejskiego oraz przez Internet.
Dotychczasowe dwie edycje budżetu obywatelskiego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Dębicy. Ogółem zgłoszono 110 propozycji zadań do realizacji z których kilkadziesiąt już zostało zrealizowanych, a kilka z budżetu obywatelskiego na rok 2017 jest w trakcie realizacji.
W ramach budżetu obywatelskiego 2016 r. wykonano m.in. przebudowę odcinka ul. Granicznej, modernizację i remont zabytkowego parku przy DK Śnieżka, remont chodnika przy ul. Starzyńskiego w Dębicy, budowę dużego boiska sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 12, budowę placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 8, budowę skoczni do skoku w dal przy boisku w SP nr 10 i rozbudowę Street Workout Parku w Ogródku Jordanowskim.
Aktualnie ze środków budżetu obywatelskiego 2017 realizowana jest budowa Miasteczka Rowerowego w Parku Jordanowskim oraz budowa Miasteczka Rowerowego przy ul. Sienkiewicza. W październiku br. oddany został do użytkowania Pumptrack w Parku im. Skarbka – Borowskiego. Zakończono także modernizację nawierzchni i poboczy ul. Mościckiego przy DPS oraz zrealizowano doposażenie szkolnych obiektów sportowych na terenie Osiedla Nr 4 Kępa-Wolica poprzez budowę oświetlenia boiska przy SP nr 10 oraz budowę ogrodzenia boiska przy SP nr 12.
Zrealizowano także renowację murawy boiska szkolnego przy Zespole Szkół Nr 1 w Dębicy.
Na finiszu jest realizacja zadania pod nazwą „Budowa bieżni lekkoatletycznej z zeskokiem do skoku w dal wraz z ogrodzeniem piłkochwytami boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej Nr 11”. Planowany termin oddania obiektu do użytku to 30 października br.
Podobnie wygląda kwestia z wykonaniem docieplenia budynku wraz z wykonaniem elewacji zewnętrznej Szkoły Podstawowej Nr 8 przy ul. Wielopolskiej. Termin zakończenia inwestycji to 15.12.2017r.
W trakcie realizacji jest także zadanie pod nazwą „Miejskie boisko rekreacyjno-sportowe przy ul. Chłodniczej”. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 15.11.2017r.
Harmonogram konsultacji społecznych w sprawie budżetu obywatelskiego:
1.Od 14 października do 14 listopada 2017 – zgłaszanie propozycji zadań
2.Od 14 listopada do 7 grudnia 2017 – weryfikacja zgłoszonych propozycji
3.8 grudnia 2017 – ogłoszenie zweryfikowanych zadań oraz listy zadań do głosowania
4.Od 9 do 17 grudnia 2017 – głosowanie
5.18 grudnia 2017 – ogłoszenie wyników

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.