Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Startuje Budżet Obywatelski Dębicy 2018. Propozycje zadań można zgłaszać do 14 listopada

Pumptrack w Parku im. Skarbka Borowskiego powstał w ramach budżetu obywatelskiego 2016
Pumptrack w Parku im. Skarbka – Borowskiego powstał w ramach budżetu obywatelskiego

o 14 listopada br. mieszkańcy Dębicy będą mogli składać projekty do tegorocznej, trzeciej już edycji budżetu obywatelskiego Dębicy. W tym roku na projekty został przeznaczony 1 milion złotych. Z tej kwoty 650 tys. złotych zostanie przeznaczonych na projekty osiedlowe, a 350 tysięcy na projekty ogólnomiejskie. Zgłaszać projekty mogą mieszkańcy oraz rady osiedlowe. W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Dębicy.

W budżecie obywatelskim na 2018 rok mieszkańcy i Rady Osiedlowe będą mogli zgłaszać projekty w dwóch kategoriach:

  1. Budowa, modernizacja lub remont infrastruktury ogólnomiejskiej

  2. Budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej

Rewitaizacja Parku przy DK Śnieżka
Rewitalizacja Parku przy DK Śnieżka w ramach budżetu obywatelskiego

Na inwestycje w zakresie budowy, modernizacji i remontu infrastruktury ogólnomiejskiej z całości budżetu obywatelskiego na rok 2018 przeznaczonych zostanie 350 tysięcy złotych. 650 tysięcy zł z budżetu obywatelskiego zostanie natomiast przeznaczonych na budowę, modernizację lub remont infrastruktury osiedlowej, przy czym wartość jednej zgłoszonej inwestycji osiedlowej nie może przekroczyć 100 tysięcy złotych.

To już trzecia edycja dębickiego budżetu obywatelskiego. Dwie dotychczasowe edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Dębicy, którzy złożyli łącznie ponad sto dziesięć projektów różnych zadań. Niejednokrotnie zaskakująca była różnorodność zgłoszonych projektów i rozmaitość zgłoszonych przez mieszkańców potrzeb, których realizacji chcieliby m.in. na swoich osiedlach. W tym roku do 14 listopada będzie można zgłaszać propozycje zadań do budżetu obywatelskiego”- mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

DSC04366Uruchomienie w Dębicy budżetu obywatelskiego na który radni po raz pierwszy wyrazili zgodę 3 lata temu ma na celu zwiększenie udziału mieszkańców Dębicy w podejmowaniu decyzji odnoście przedsięwzięć, które będą realizowane w mieście. Dotyczy to zarówno mniejszych inwestycji osiedlowych jak również inwestycji ogólno miejskich które są znacznie kosztowniejsze i wymagają większych nakładów finansowych. Władze miejskie chcą aby mieszkańcy przez udział w konsultacjach społecznych wyrazili swoje preferencje dotyczące inwestycji realizowanych w mieście.

W dwóch poprzednich edycjach mieszkańcy zadecydowali o realizacji w ramach budżetu obywatelskiego m.in. takich inwestycji jak modernizacja i remont parku zabytkowego DK Śnieżka ul. E. Bojanowskiego,  spektakl – widowisko taneczne „Magia wokół nas”, rozbudowa Street Workout Parku mieszczącego się w ogródku jordanowskim, budowa Pumptracka na terenie Parku im. Skarbka – Borowskiego, budowa skoczni do skoku w dal przy boisku wielofunkcyjnym w Szkole Podstawowej nr 10 czy docieplenie budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego głosy na projekty oddało ogółem 4794 osoby, w drugiej edycji liczba głosujących wzrosła do 9557 osób.

Konsultacje społeczne w sprawie budżetu obywatelskiego – harmonogram :

  1. Do 14 listopada 2017 – zgłaszanie propozycji zadań

  2. Od 14 listopada do 7 grudnia 2017 – weryfikacja zgłoszonych propozycji

  3. 8 grudnia 2017 – ogłoszenie zweryfikowanych zadań oraz listy zadań do głosowania

  4. Od 9 do 17 grudnia 2017 – głosowanie

  5. 18 grudnia 2017 – ogłoszenie wyników

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.