Instalują nowy ołtarz w kościele Ducha Świętego w Dębicy – ZDJĘCIA

24176686_1980481295552477_996837671177741739_nW kościele pw. Ducha Świętego prof. Wincenty Kućma finalizuje instalację ołtarza Matki Bożej Anielskiej – patronki parafii. Profesor Kućma to jeden z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy. W swojej twórczości zajmuje się rzeźbą monumentalną, małymi formami rzeźbiarskimi, medalierstwem, rysunkiem, projektowaniem wnętrz sakralnych oraz urbanistyką.

Prof. Kućma jest m.in. autorem Pomnika Powstania Warszawskiego w Warszawie, Pomnika Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku czy Idei Kopernika w Nowym Delhi.

Poświęnie ołtarza odbędzie się 8 grudnia br., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, podczas mszy świętej o godzinie 18:00. Aktu poświęcenia dokona ks. bp Leszek Leszkiewicz.

źródło: FB Kana Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.