Jubileusz 10-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Wisłoczanie

_MG_156525 listopada 2017 r. na Hali Sportowej przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu królowała muzyka i tańce ludowe, a to za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Wisłoczanie. Zespół już od 10 lat kultywuje tradycje ludowe podczas licznych występów i prezentacji swojej twórczości, reprezentuje nasz region na licznych przeglądach zarówno na terenie Polski jak i za granicą. Od 2014 roku Kierownikiem Zespołu, a także instruktorem muzycznym jest Łukasz Chorążak, a choreografem Maciej Sobotowski. Zespół występuje w składzie: Fryz Łukasz, Matubowski Kacper, Chmura Michał, Strzałka Jakub, Migała Nicole, Kruszyńska Patrycja, Papuga Zuzanna, Baryłecki Mariusz, Mechla Ewa, Mechla Wojciech, Panyło Julia, Jedlińska Alicja, Stręk Monika, Szczepanek Kinga, Strzałka Kinga, Matubowski Maciej, Nawrot Dawid, Kukla Marceli, Fryz Karolina, Kalita Marek, Kasprzyk Sebastian, Sulisz Wiesław oraz Sobotowska Anna.
Po powitaniach nadszedł czas na przegląd repertuaru ZPiT Wisłoczanie i tak kolejno mogliśmy zobaczyć grupę reprezentacyjną w polonezie, krakowiaku, układzie Brzeźnica, Tańcach Przeworskich, Tańcach Lubelskich, Tańcach Łowickich oraz na zakończenie po raz pierwszy zespół zaprezentował bardzo widowiskowe Tańce Żywieckie. Mali Wisłoczanie Grupa z Zawady z Lajkonikiem na czele zatańczyli Krakowiaka, natomiast Grupa z Pustkowa zaprezentowała wiązankę tańców i przyśpiewek regionalnych. Wystąpili również soliści wokalni: Norbert Jedliński, Anna Kubik, Dominika Sierżęga, Anna Sobotowska, Julia Wrona, Gabriela Stochel oraz Ewa Mechla.
Wszystkim występom towarzyszyła Kapella Tutti w składzie:
Joanna Róg- flet
Malwina Zagórska- klarnet
Jagoda Jurkowska-Skrzypce
Aneta Cieklińska -skrzypce
Maria Markiewicz -altówka
Małgorzata Chorążak -kontrabas
Tomek Morawski -akordeon
Andrzej Król-trąbka
Łukasz Chorążak- puzon
Roman Różak-ins.perkusyjne
Kapelmistrz: Łukasz Chorążak
Jubileusz nie mógł obyć się bez podziękowań i gratulacji:
Na ręce Prezesa Stowarzyszenia „Zespól Ludowy Wisłoczanie” Wiesławy Mechla – Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz przekazał dla Zespołu gratulacje i życzenia wielu sukcesów. Przedstawiciele władz gminy nie szczędzili pochwał najmłodszym tancerzom. Dzieciaki otrzymały w podziękowaniu za wspaniałe występy kosze słodyczy.
Podziękowania od Zespołu Pieśni i Tańca Wisłoczanie otrzymali:
• Marcin Ciszek – Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
• Wiesława Mechla – Prezes Stowarzyszenia „ Zespół Ludowy Wisłoczanie”
• Łukasz Chorążak – Kierownik Artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Wisłoczanie
• Maciej Sobotowski – Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Wisłoczanie
Zespół podziękował również sponsorom:
• Józef Kmieć – Prezes Firmy Plastbud w Pustkowie
• Jarosław Myszka – Wiceprezes Firmy Plastbud w Pustkowie
• Andrzej Barszcz – Prezes Firmy STEK-ROL w Dębicy
• Rafał Kidawa – Prezes Zarządu Firmy GALICJA w Brzeźnicy
• Krystyna Zawora – Właścicielka Pracowni Krawieckiej w Pustkowie
• Stanisław Wróbel – Właściciel Firmy Handlowo-Usługowej Mini Market w Brzeźnicy
Dzięki ich wsparciu zespół może się rozwijać, tworzyć i działać na rzecz folkloru z którego z wielką radością korzysta lokalna społeczność.
Wyrazy uznania za krzewienie folkloru i działania na rzecz integracji pokoleń poprzez przekazywanie i kultywowanie rodzimej tradycji i kultury z rąk Dyrektora CKiB odebrali:
• Pani Teresa Wojtaszek
• Pan Józef Skitał
• Pani Dorota Bielatowicz
• Pan Krzysztof Zawora
• Pan Wojciech Mechla
• Pani Ewa Mechla
Podziękowania i listy gratulacyjne z okazji Jubileuszu 10-lecia dla Zespołu Pieśni i Tańca Wisłoczanie przekazali:
Sołtys Pustkowa Maria Mączka wraz z Zespołem Wiarusy
Zespół Śpiewaczy Podgrodzianie na czele z Kierownikiem Zespołu Małgorzatą Pikul-Burdzy, która przekazała specjalne podziękowania na ręce choreografa ZPiT Wisłoczanie pana Macieja Sobotowskiego
Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Pilzna
ZPiT Sokolanie z Pilzna
ZPiT Iglopolanie z Dębicy
ZPiT Lajkonik z Bud Głogowskich
Międzyszkolny ZPiT Halicz z Ropczyc
ZPiT Karpaty z Rzeszowa
Źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.