Krzysztof Wójciak: Jedyny Polak na międzynarodowych zawodach kulturystycznych Pro Nutrition Grand Prix 2017

Krzysztof WójciakOd 3 lat można go spotkać w klubie fitness Endorfina w Dębicy, gdzie zajmuje się treningiem personalnym, budowaniem sylwetki, dietetyką i sportami siłowymi. Od ponad 10 lat zajmuje się także kulturystyką. We wrześniu tego roku jako jedyny Polak wystąpił na międzynarodowych zawodach kulturystycznych Pro Nutrition Grand Prix 2017 w których udział wzięło 400 zawodników z całego świata.
O dziecka uprawiał sport. Jak mówi już jako 14 -latek, będąc uczniem szkoły w Ropczycach urywał się z ostatnich lekcji żeby poćwiczyć na siłowni w pobliskim Sędziszowie Małopolskim. W wieku 19 lat zainteresował się kulturystyką, a efektem zainteresowania sportem był wybór kierunku studiów – wychowanie fizyczne na PWSZ Krosno ze specjalnością gimnastyka korekcyjna z odnową biologiczną.
„Po raz pierwszy wystartowałem w zawodach sportowych (amwrestlingu) gdy miałem 19 lat. W tym samym roku wziąłem udział w Pucharze Polski w amwrestlingu – siłowaniu na rękę, gdzie zająłem II miejsce. Potem jeszcze kilka razy brałem udział w Mistrzostwach Polski, niestety kontuzja łokcia spowodowała, że musiałem zrezygnować z siłowania na rękę i to był ten moment kiedy mocniej zainteresowałem się kulturystyką i postanowiłem zająć się tym bardziej zawodowo. Po raz pierwszy w profesjonalnych zawodach kulturystycznych – Future Body w Zgorzelcu – wystartowałem trzy lata temu i zająłem tam piąte miejsce” – mówi Krzysztof Wójciak.
Do udziału w tegorocznych zawodach Pro Nutrition Grand Prix 2017, które odbyły się w Rumunii 23 i 24 września Krzysztofa Wójciaka zaprosił Kornel Kędzior, przedstawiciel firmy Pro Nutrition w Polsce.

„Pierwsze podejście do tych zawodów miałem dwa lata wcześniej, ale wykluczyła mnie kontuzja uda i na dwa tygodnie przed zawodami musiałem zrezygnować. W tym roku, po dwu letniej przerwie zdecydowałem się na udział w tych zawodach i przy współpracy z Kornelem  rozpocząłem przygotowania do nich” – opowiada sportowiec.
Przygotowania trwały 12 tygodni podczas których trzeba było przejść na bardzo restrykcyjną dietę i wdrożyć reżim ćwiczeniowy. „Co dzień było trudniej, bo zarówno doskwierał głód, jak i coraz większe było zmęczenie. Codzienny trening trwał od 2 do 3 godzin” – relacjonuje kulturysta.


W zawodach w Rumunii wystartował w kategorii classic do 190 cm. Na 400 uczestników zawodów z całego świata był jedynym Polakiem biorącym w nich udział.

Udział w takiej imprezie jak  Pro Nutrition Grand Prix 2017  do tanich nie należy. Koszty startu wynoszą około 10 tysięcy złotych. W tej kwocie zawarty jest koszt suplementacji i jedzenia w specjalnie zbilansowanej diecie. Koszty hotelu i innych wydatków na miejscu ponosili sponsorzy.
„Mój udział w tych zawodach to także zasługa grupy ludzi, którzy mnie wspierali. Chciałbym podziękować za współpracę Kornelowi Kędziorowi, mojej szefowej w klubie fittness Endorfina Annie Urbanik oraz za wsparcie mojej dziewczynie Kindze i moim rodzicom. Tylko oni wiedzą jaki miałem wówczas ciężki czas przygotowań i mocno mnie wspierali. Gdyby nie zrozumienie ze strony mojej szefowej, która dostosowała mój grafik pracy do moich przygotowań na zawody trudno byłoby to pogodzić” – mówi Krzysztof Wójciak. Same zawody wspomina jako ciekawe doświadczenie i czas nawiązania nowych znajomości w środowisku kulturystycznym. Na 30 startujących w jego kategorii znalazł się poza pierwszą szóstką. „Po prostu byli lepsi ode mnie” – mówi i planuje starty w kolejnych zawodach.

Od 3 lat zawodowo Krzysztof Wójciak związany jest z klubem fitness Endorfina w Dębicy. Specjalizuje się w treningach personalnych, modelowaniu  sylwetki, zajęciami siłowymi i rozpisywaniem specjalistycznej diety. Jest dyplomowanym instruktorem dietetyki i suplementacji w sporcie Wyższej Szkoły Trenerskiej w Lublinie oraz instruktorem rekreacji ruchowej Centrum Edukacji Kadr Kultury Fizycznej ProActive w Warszawie. Jak mówi bardzo lubi pracę z ludźmi i efekty które przynosi. Pytany o największą utratę wagi ciała u swojego podopiecznego mówi, że było to 25 kilogramów w ciągu nieco ponad roku pracy z nim. „Ale najważniejsze w pracy z klientem obok rozeznania jego potrzeb, doboru odpowiedniej diety i zestawu ćwiczeń do treningu jest rozsądne i zdrowe odchudzanie. Utrata wagi w ciągu miesiąca powinna oscylować  ok. 3,5 kilograma ” – uważa Krzysztof Wójciak.
Najskuteczniejsze są treningi personalne, których efekty widać już po pierwszych tygodniach. Wykupienie pakietu 10 treningów personalnych w Endorfinie  to koszt 700  złotych. Pakiet 20 treningów kosztuje 1200 złotych. W ramach takiego treningu są indywidualne ćwiczenia z trenerem trwające od 50 minut do 1 godziny i 15 minut oraz dobranie indywidualnej diety.

'Własne zdrowie często mamy we własnych rękach i jest zależne od naszego wysiłku. Nie każdy może czy musi zostać kulturystą, ale każdy może długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem i ładną sylwetką” – kończy trener Krzysztof Wójciak.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.