I Lekcja Śpiewu Patriotycznego w ogrodzie Sióstr Służebniczek

DSC_2866

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych, tańce w wykonaniu Pawła Adamka i siostry Agnieszki Skrzypek oraz występy w repertuarze patriotycznym przedstawicieli lokalnej władzy i świetna grochówka to tylko część atrakcji jakie czekały na wszystkich uczestników I Lekcji Śpiewu Patriotycznego, która odbyła się dzisiaj o 16.00 w ogrodzie Sióstr Służebniczek przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy.

W ogrodzie Sióstr Służebniczek na pierwszej tego typu imprezie zgromadziło się blisko pięćset osób, które przyszły aby wspólnie świętować Niepodległą poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych. Bardzo licznie, całymi rodzinami z dziećmi w wózkach i „na barana” przybyli mieszkańcy Dębicy, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, strzelcy i strażacy. Wszyscy wspólnie zaśpiewali kilkanaście pieśni legionowych w czym, zwłaszcza w przypadku mniej znanych pieśni mocno większości pomagał przygotowany specjalnie na tę okazję przez dębicką Kanę dla każdego uczestnika imprezy śpiewnik patriotyczny „Wyśpiewajmy razem historię”. Pomocny był także ekran przy scenie na którym wyświetlane były teksty utworów oraz najważniejsze informacje. Wspólne śpiewanie pieśni poprowadzili Paweł Adamek, twórca dębickich oper i Agnieszka Augustynowicz.

Jak mówią organizatorzy taka forma imprezy, na wolnym powietrzu, w ogrodzie stworzyła okazję do wzajemnego poznania się osób, których łączy szczere przywiązanie do Ojczyzny i chęć budowania wspólnoty wokół wartości związanych z patriotyzmem.
Na scenę do wspólnego śpiewania Pawłowi Adamkowi udało się wyciągnąć burmistrza Mariusza Szewczyka, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Anielskiej ks. Jana Krupę i reprezentantkę dębickich Strzelców. Większy opór stawiali przedstawiciele powiatu (ale starosta Andrzej Reguła i Katarzyna Rokosz ostatecznie zaśpiewali)  i dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy Ewa Trojan, która zaproponowała zastępstwo w tej roli swojego męża, ale na to nie zgodził się Paweł Adamek.

„Lekcja Śpiewu Patriotycznego „Wyśpiewajmy razem historię”, czyli wspólne śpiewanie piosenek legionowych jest odpowiedzią na rosnąca wśród Polaków potrzebę przeżywania i świętowania wydarzeń patriotycznych w sposób spontaniczny, radosny i energiczny” – mówi Maciej Małozięć dyrektor dębickiej Kany, współorganizator imprezy.

Na wszystkich uczestników imprezy czekała pyszna grochówka i gorąca herbata. Organizatorami I Lekcji Śpiewu Patriotycznego było Centrum Edukacji Kana i Stowarzyszenie „Dobroć” (organizator m.in. Orszaku Trzech Króli w Dębicy)

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.