Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce 2017. Gdzie lokują się dębickie gminy ?

DSC_2004Ministerstwo Finansów opublikowało dzisiaj wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla gmin na 2018 r. Podstawę tych prognoz, służących do obliczenia tzw. janosikowego, stanowią dane o dochodach podatkowych gmin za 2016 r. (według stanu na 30 czerwca 2017 r.). Gdzie plasują się gminy powiatu dębickiego ?

Rekordzistą pod względem dochodów podatkowych jest gmina wiejska Kleszczów. Na jednego mieszkańca przypada tam 31 962,75 zł, co jest efektem wysokich wpływów z podatku od nieruchomości i opłaty eksploatacyjnej. Na terenie gminy zlokalizowane są: Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów oraz największa w Polsce i Europie elektrownia opalana węglem brunatnym – Elektrownia Bełchatów. Najbiedniejszą gminą okazały się Przytuły w woj. podlaskim, gdzie podatki przyniosły 390,29 zł na głowę mieszkańca.

Gminy powiatu dębickiego – dochody podatkowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca

Miasto Dębica – 1749  złotych

Gmina Dębica – 1452

Pilzno – 1273

Żyraków 1266

Czarna – 846

Brzostek – 690

Jodłowa – 594

A jak wyglądają wskaźniki  u naszych sąsiadów ?

Jasło – 1783
Mielec – 1938
Ropczyce – 1341
Sanok – 1488
Stalowa Wola – 1786
Łańcut – 1595
Radomyśl Wielki – 932
Baranów Sandomierski – 997

Na Podkarpaciu gminą która odnotowała bardzo dobry wskaźnik jest Cisna – 2310 złotych

Informacja na podstawie www.portalsamorządowy.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.