Policja kupi konia

303-145241Podkarpacka Policja kupi konia. Do 30 listopada br. planowane są kwalifikacje i nabycie konia na potrzeby Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Do nabycia i szkolenia do służby w Policji kwalifikuje się konie w wieku od 3 do 6 lat, ras szlachetnych (z wyjątkiem pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej), maści zasadniczych – jednolitych.
 
W momencie nabycia koń powinien posiadać:

 1. paszport,
 2. aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko grypie i tężcowi,
 3. aktualne zaświadczenie o odrobaczeniu.

O zakwalifikowaniu konia do nabycia i szkolenia do służby w Policji pod względem zdrowotnym decyduje lekarz weterynarii, wchodzący w skład komisji do nabycia koni.
W razie braku pełnych możliwości diagnostycznych określenia stanu zdrowotnego przez lekarza, podstawą dyskwalifikacji konia do nabycia i szkolenia do służby w Policji może być nawet uzasadnione podejrzenie występowania chorób i wad mogących wpłynąć na jego użytkowość, a w szczególności:

 • szpatu stawu skokowego,
 • wnętrostwa jedno i dwustronnego,
 • widocznej kulawizny,
 • nadmiernej pobudliwości i płochliwości,
 • wzrostu poniżej 165 cm w kłębie,
 • nieprawidłowego pokroju,
 • kopyt ze zmianami poochwatowymi,
 • grzybicy skóry,
 • narowów i nałogów.

Wadami dyskwalifikującymi konia do nabycia i szkolenia do służby w Policji są „wady zwrotne” w postaci:

 • łykowości,
 • dychawicy świszczącej,
 • wartogłowienia,
 • przewlekłego schorzenia wewnętrznej części gałki ocznej powstałego na tle nieurazowym.

Opis przewidzianej kwalifikacji użytkowej koni:
Konie będą sprawdzane pod kątem posiadanych cech użytkowych koniecznych do zakwalifikowania ich do służby w Policji. Próby polowe polegać będą na:

 1. zdolności stania w pozycji „stój” przez min. 5 minut
 2. umiejętności poruszania się w stępie
 3. umiejętności poruszania się kłusem
 4. umiejętności poruszania się galopem
 5. umiejętność cofania się o długość konia
 6. umiejętność prawidłowego reagowania na pomoce jeźdźca
 7. odporność na bodźce wizualne i dźwiękowe.

Próby, o których mowa w punktach 1-6 przeprowadzane będą na padoku, na koniu osiodłanym dosiadanym przez hodowcę lub policyjnego instruktora jeździectwa.
Zgłoszenia koni na kwalifikacje proszę kierować do Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie do sierż. sztab. Janusza Micała – kierownika Ogniwa Konnego z/s w Zaczerniu, tel. 510 997 746
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.