Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ponad 200 kg nielegalnego tytoniu w jednym ze sklepów w Dębicy zabezpieczyli podkarpaccy celnicy

tytoń3Funkcjonariusze KAS z  Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zabezpieczyli 206 kg krajanki tytoniu. Nielegalny towar wart 140 tys. złotych zatrzymany został podczas działań w Dębicy. W działaniach wzięło udział łącznie 26 funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. 
Jak ustalili funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego, w jednym ze sklepów na terenie Dębicy, klienci zaopatrywali się w krajankę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W ciągu godziny w czarnorynkowy towar mogło zaopatrywać się tam nawet do 10 klientów.
tytońRankiem 22.11 br.  funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku kobietę, która kupiła tam pół kg krajanki. Funkcjonariusze przeszukali sklepowe pomieszczenia, w których ujawniono ponad 16 kg krajanki, częściowo przygotowanej do podziału do opakowań jednostkowych.
Przeszukano także zaparkowany przed sklepem samochód właściciela lokalu. Znajdowały się w nim kolejne dwa worki zawierające11,5 kg krajanki.
Dalsze czynności prowadzone w miejscu zamieszkania osób zaangażowanych w przestępczą działalność, pozwoliły na ujawnienie na dwóch dębickich posesjach blisko 178 kg krajanki.  Większość towaru, bo ponad 177 kg ukryta była w samochodzie zaparkowanym na jednej z tytoń 2posesji.
W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali łącznie 206,82 kg krajanki tytoniowej o rynkowej wartości ponad 140 tys. złotych.
Jako narzędzie służące do popełniania czynu zabronionego zabezpieczony został także samochód osobowy marki mercedes  o szacunkowej wartości 15 tys. złotych.
Osoby zaangażowane w ten proceder usłyszały już zarzuty popełnienia przestępstw i wykroczeń karnych- skarbowych.
Potencjalne straty Skarbu Państwa z tyt. niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano w tym przypadku na 180 tys. złotych.
źródło: http://www.podkarpackie.kas.gov.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.