Projekt socjalny: „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”

Dział Usług – Wsparcia Seniorów, Osób Niepełnosprawnych oraz Dzieci i Młodzieży działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy,  od dnia 23 października 2017 realizuje projekt socjalny pn: „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”.

Projekt kierowany jest do rodzin objętych wsparciem tut. Ośrodka, w szczególności dla rodziców borykających się z problemami opiekuńczo – wychowawczymi bądź pragnących poszerzyć swoją wiedzę w kierunku umiejętności wychowawczych oraz świadomości praw i obowiązków wynikających z konieczności opieki nad osobami zależnymi.
W ramach działań projektowych, uczestnicy biorą udział między innymi w warsztatach umiejętności rodzicielskich z uwzględnieniem edukacji prawnej rodziców. Prowadzący spotkania Pani Anna Gil – psycholog, psychoterapeuta i Pani Maria Urzędowska – radca prawny, zaznajamiają uczestników z podstawowymi prawami i obowiązkami wynikającymi z powszechnie obowiązujących przepisów prawa rodzinnego i opiekuńczego, oraz wskazują możliwości kształtowania w rodzinie relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu, prowadzenia prawidłowego dialogu i budowania więzi rodzic – dziecko. Po spotkaniach grupowych uczestnicy mają możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych.
Spotkania odbywają się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy  Społecznej w Dębicy w pok 18.
Wszystkie chętne osoby zapraszamy do udziału w dalszych spotkaniach.

spotkania z psychologiem
godz. 10.30 – 12.30
spotkania z prawnikiem
godz. 11.00 – 13.00
20 listopad 10 listopad
11 grudzień 22 grudzień

 
Źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.