70-lat biblioteki w Dębicy

bbb514 grudnia w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów dębickich szkół, przedszkoli, bibliotek powiatowych, miejskich, gminnych odbył się jubileusz 70-lecia działalności placówki.  Jubileusz podczas którego rozstrzygnięte zostały konkursy związane z 70-leciem biblioteki był również okazją do nagrodzenia najbardziej aktywnych czytelników i zasłużonych bibliotekarzy.

Przybyli na uroczystość goście, których przywitała Marzena Kowalska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy mieli okazję na początku spotkania wysłuchać historii biblioteki, zaprezentowanej przez Paulinę Barnaś oraz obejrzeć film o bibliotece „70-lat z biblioteką”. Kolejnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu na fraszkę oraz satyrę. W konkursie udział wzięło 18 osób z całej Polski, nadesłano w sumie 48 utworów. Prace oceniało jury w składzie: Józefa Drozdowska- poetka oraz poloniści bibliotekarze: Anna Łączek, Monika Rak, Paulina Barnaś, Joanna Jezuit. Jury oceniając utwory brało pod uwagę m.in. ich zgodność z tematyką konkursu oraz czy satyry i fraszki spełniają wymogi gatunku. Po zapoznaniu się z utworami i ich ocenie jury zdecydowało przyznać nagrody i wyróżnienia.

I miejsce otrzymała Anna Piliszewska za satyrę „Model”,
II miejsce zajęła Katarzyna Wiktoria Polak za fraszki: „O pewnym wielbicielu książek”; „Pełnia szczęścia”; „Czytelniczka- romantyczka”
III miejsce Tadeusz Charmuszko za fraszki „Erudyta”; „Lecznica”; „Do czytelnika”.
Wyróżnienia:
Apoloniusz Ciołkiewicz za fraszki: „Bestseller i cegła”; „Signum temporis”; „Pewien literat”
Jacek Kacprzak Głogów za fraszkę: „O panu X”
Artur Kozłowski za: „Bibliohorror”; „Z podręcznika praktyka”
Dorota Bielatowicz za utwory: „Na bibliofila”; „Memento”


Nagrodzone utwory do pobrania  [ pobierz ]

Nagrodzone satyry i fraszki odczytała Magdalena Mazur. Następnie swoje utwory przedstawiła jedna z wyróżnionych osób Dorota Bielatowicz.
Biblioteka nie zapomniała również o swoich czytelnikach, których uhonorowano za wieloletnią aktywność czytelniczą. Nagrodzono następujące osoby:
– wśród najmłodszych czytelników- Maja Barycza, Cezary Pełczyński, Zuzanna Grecka, Maja Sokół, Agata Borowiec,
– wśród czytelników dorosłych- Danuta Węgrzyn, Zbigniew Szurek, Katarzyna Puk, Zofia Tarnawska, Janina Król, Maria i Czesław Szpyt, Jerzy Cieśla, Wojciech Samborski, Władysław Czachara, Maria Cygan, Zofia i Bogdan Hałka, Józefa Piotrowska, Irena Jaje, Niemiec Stanisława, Bronisława Reguła, Maria Czarna, Krystyna Wiazicka, Paweł Grych, Janina Wargocka, Antoni Piwowar, Alicja Fidzińska, Marek Kita, Stefania Muskała, Halina Miklaszewska.
W dalszej części uroczystości pani dyrektor nagrodziła kierowników oraz pracowników biblioteki za oddanie i pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Nagrodzono następujące osoby:
Magdalenę Żmudę, Agnieszkę Czerniecką, Elżbietę Kędzior, Magdalenę Mozgowiec, Jolantę Ligęzka, Joannę Jezuit, Romualdę Zajączkowską, Jolantę Wiktor, Annę Łaczek, Monikę Rak.
Na zakończenie uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu pana Tomasza Drabiny „Inspiracje”.

Na podstawie informacji Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.