Dębiccy Sybiracy pomagają polskim kombatantom na Kresach. Finał akcji 16 grudnia w Galerii Dębickiej

Dary dla Polaków na kresach przyniósł dzisiaj do siedziby Dębickich Sybiraków m.in. Krzysztof Glijer
Dary dla Polaków na kresach przyniósł dzisiaj do siedziby Dębickich Sybiraków m.in. Krzysztof Glijer

Trwa akcja dębickich Sybiraków na rzecz polskich kombatantów na Kresach. Dzisiaj, w piątek 8 grudnia po raz kolejny sybiracy podczas pełnionego dyżuru w swojej siedzibie przy ul. Akademickiej (budynek obok stadionu sportowego) zbierali dary dla naszych rodaków na Kresach. Dotychczas udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów różnych produktów. Finał akcji odbędzie się 16 grudnia w Galerii Dębickiej.

To już 4 zbiórka organizowana przez dębickie koło Sybiraków.  Dwie pierwsze dębiccy sybiracy zrobili we własnym gronie, natomiast od

Burmistrz Mariusz Szewczyk apeluje do dębiczan o wsparcie akcji Dębickich Sybiraków i Stowarzyszenia Odra - Niemen.
Burmistrz Mariusz Szewczyk apeluje do dębiczan o wsparcie akcji Dębickich Sybiraków i Stowarzyszenia Odra – Niemen.

2016 roku postanowili wyjść z tą inicjatywą do społeczności dębickiej. Jak mówi Jerzy Godzisz efekt ubiegłorocznej akcji nie był zbyt zachęcający, ale od czegoś zacząć trzeba. W 2016 roku wartość zebranych produktów oscylowała w kwocie około 1.200 zł, a dzieciaczki z klasy III d Szkoły Podstawowej Nr.3 w Dębicy wykonały własnoręcznie wspaniałe kartki świąteczne.

„Akcja powoli się rozkręca.  Jest już kilkadziesiąt kg rożnych produktów. Najmniej konserw mięsnych, najwięcej makaronów. Nie są to jednak jeszcze oczekiwane przez nas wyniki. Sądzę, że 16 grudnia w Galerii Dębickiej, gdzie będziemy prowadzić naszą akcję wspólnie przedstawicielami Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów z Rzeszowa nastąpi apogeum akcji. Liczę, że na pewno będzie więcej i lepiej niż w ubiegłym roku” – mówi Jerzy Godzisz  z dębickiego Koła Sybiraków, organizator akcji.

W ramach akcji zbierane są przede wszystkim produkty z długim terminem przydatności do spożycia  m.in. herbata, kasza, cukier, kakao, ryż, olej, makaron, czekolada, owoce i warzywa w puszkach, kawa sypana i rozpuszczalna, konserwy mięsne lub rybne i  słodycze.
24992911_1457473461041597_1267066085_oOrganizatorzy akcję nagłaśniają i reklamują przede wszystkim za pomocą internetu. Dla jeszcze większego dotarcia do potencjalnych darczyńców Jerzy Godzisz z Andrzejem Kwiatkiem z debica.tv  wczoraj (7 grudnia) spotkali się w Rzeszowie z Krystianem Filą z Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów i nagrali materiał – rozmowę o akcji na rzecz polskich kombatantów na Kresach.
Dębiccy Sybiracy zapraszają wszystkich dębiczan do włączenia się w akcję i odwiedzenie w niedzielę 16 grudnia Galerii Dębickiej. W godzinach  od 9.00 do 19.30 przy wejściu do Carrefour  będzie prowadzona akcja w której wezmą udział także wspierający akcję przedstawiciele  Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów w historycznych mundurach.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.