„Koniec pewnego świata. Jeruzalem nie zapomnę o tobie…” – wystawa w Muzeum Regionalnym w Dębicy

24294179_550083938662760_3660114072457974940_nWczoraj, 30 listopada w Muzeum Regionalnym w Dębicy odbył się wernisaż wystawy „Koniec pewnego świata. Jeruzalem nie zapomnę o tobie…”.  Wystawa jest wpisana w 75-rocznicę miejskich obchodów likwidacji dębickiego getta przez niemieckiego okupanta.

Prezentacja tematyki nowej wystawy odbyła się w sali Starego Kina, gdzie przybyłych powitał dyrektor muzeum Jacek Dymitrowski. Podziękowania za współpracę i pomoc przy organizacji wystawy do dr Grażyny Woźny i Ireneusza Sochy skierował burmistrz Mariusz Szewczyk. Po prelekcji w sali Starego Kina bardzo licznie przybyli goście przeszli do sali w której znajduje się ekspozycja nowej wystawy.

„O sporym zainteresowaniu wystawą świadczył fakt, że zwiedzający musieli cierpliwie czekać w kolejce, by móc ją zobaczyć. Zwiedzający kolejno zapoznają się z dziejami dębickich  Żydów czasów przed wybuchem II wojny światowej, czasem Zagłady oraz mieszkańcami Dębicy, którzy z narażeniem własnego i swoich rodzin życia ratowali bliźnich przed niechybną śmiercią” – mówi Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy. 

Wystawa, której kuratorem jest Tomasz Czapla, kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy, będzie czynna do 31 marca 2018 roku. 

Na podstawie informacji Muzeum Regionalnego w Dębicy 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.