Młodzież z klasy mundurowej w Zakładzie Karnym

karnyzakladW grudniu klasa I Liceum Ogólnokształcącego – z innowacją pedagogiczną „Obrona Terytorialna” wzięła udział w wycieczce do Zakładu Karnego w Dębicy. Kapitan Mariusz Szczudło zapoznał młodzież z historią i specyfiką dębickiej jednostki oraz przedstawił  programy resocjalizacyjne realizowane w tutejszej jednostce. Następnie uczniowie obejrzeli pokaz specjalnie tresowanego psa zajmującego się wykrywaniem narkotyków.

„Umiejętności psa zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie. Uczniowie pytali o wiele szczegółów dotyczących szkolenia psa. Mieliśmy również możliwość zobaczenia nowo oddanego do użytku pojazdu służbowego służącego do przewozu osób osadzonych w tutejszym zakładzie” – mówi Justyna Szerszeń, opiekun klasy mundurowej.

Wizyta w Zakładzie Karnym w Dębicy była dla młodzieży bardzo interesującym doświadczeniem. Uczniowie bardzo bardzo chętnie zadawali pytania i interesowali się placówką oraz zasadami funkcjonowania w niej osadzonych. Wycieczka była wspaniałą okazją do poznania jednostki penitencjarnej oraz charakteru pracy Funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Na podstawie informacji Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.