Pożar „Lokalu u Rokity”

fire-985491_960_720Dzisiaj w nocy ok. godziny 1.20 wybuchł pożar w części mieszkalnej budynku „Lokalu u Rokity” w Żyrakowie. Spaliło się 250 metrów kwadratowych dachu, poddasze i część mieszkalna. Mieszkały w niej 2 rodziny złożone z 13 osób, które bezpiecznie opuściły płonący budynek. Nikomu nic się nie stało. Straty wstępnie zostały oszacowane na ok. 150 tysięcy złotych.

Na chwilę obecną nie znane są jeszcze przyczyny pożaru. Budynek w którym pojawił się ogień jest budynkiem trzykondygnacyjnym. Na najwyższym, drugim piętrze do którego prowadzi osobna klatka schodowa znajdują się dwa mieszkania zajmowane przez właścicieli budynku. W akcji gaśniczej, która trwała ponad 4 godziny i zakończyła się o godz. 5.39 uczestniczyło 11 jednostek straży pożarnej, karetka i policja. Akcja gaśnicza odbywała się z drabiny i podnośnika. Na miejsce pożaru przybył zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy bryg. Roman Merchut.

„Zespół ratunkowy karetki który przybył na miejsce pożaru zbadał osoby, które opuściły mieszkania w których wybuchł pożar. Nic nikomu na szczęście się nie stało i żadna z tych osób nie widziała potrzeby przewiezienia do szpitala. Straty wynikłe z pożaru wstępnie oszacowane zostały na ok. 150 tysięcy złotych z czego straty wynikłe z pożaru dachu na ok. 120 tysięcy złotych” – mówi asp. Tomasz Wąsik z Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

W akcji brały udział jednostki JRG 1 i JRG 2 Dębica, OSP Żyraków, OSP Wola Żyrakowska, OSP Nagoszyn, OSP Straszęcin. OSP Pustynia zabezpieczyła w tym czasie powiat.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.