Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

O pseudokibicach i cyberbezpieczeństwie rozmawiali w Zgranej Pace

zpPrelekcją Funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Dębicy rozpoczęła się realizacja projektu socjalnego pn: „Chcemy kibicować, chcemy surfować”.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży uczestników zajęć w Placówkach Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. Celem głównym działań jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, ryzyka związanego z przynależnością do nieformalnych grup pseudokibiców, uczestniczenia w ryzykownych zajściach stadionowych oraz upowszechnienie wśród najmłodszych użytkowników Internetu zasad bezpiecznego korzystania z sieci. W ramach realizacji projektu przeprowadzone będą spotkania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży w obszarze doskonalenia wiedzy na temat zjawiska pseudokibiców sportowych, oraz cyberprzemocy i związanych z tym zagrożeniach, odpowiedzialności prawnej nieletnich i dorosłych w oparciu o obowiązujące przepisy.

Pierwsze spotkanie z Funkcjonariuszem Wydziału Prewencji tut. Komendy st. asp. Tomaszem Totko, odbyło się 29 listopada 2017 r. w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Kraszewskiego. Podczas wykładu policjant w sposób jasny i zrozumiały poinformował młodzież o odpowiedzialności i konsekwencjach płynących z różnego rodzaju zachowań zabronionych przez prawo, jak również przestrzegł przed zagrożeniami nieodłącznie związanymi z imprezami o charakterze masowym.

Dalsze spotkania z policjantem pod hasłem „Cyberbezpieczni”, odbędą się w Świetlicach przy ul. Matejki i ul. Sienkiewicza. Kontynuacją projektu będzie przeprowadzenie wśród beneficjentów konkursu plastycznego pn: „Kulturalny kibic i bezpieczni w Internecie”, a nagrodzone i wyróżnione prace, wystawione zostaną w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.