Szkoła Podstawowa nr 3 wreszcie będzie miała łącznik

Budynek główny SP3 od strony boiska sportowego . W 2017 została przeprowadzona termomodernizacja tego budynku.
Budynek główny SP3 od strony boiska sportowego. W 2017 została przeprowadzona termomodernizacja tego budynku.

W 2018 roku, po wielu latach oczekiwania Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Kraszewskiego w Dębicy doczeka się wreszcie wykonania przewiązki łączącej budynek główny z budynkiem nauczania początkowego. Inwestycja rozpocznie się najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku, a jej zakończenie zaplanowane jest na 28 września 2018 roku.

O budowę przewiązki łączącej dwa istniejące budynki Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Kraszewskiego od wielu lat upominali się rodzice dzieci uczęszczających do młodszych klas dębickiej „Trójki”.  Dzieci z klas I – III  aby zjeść obiad czy dostać się na świetlicę bądź salę gimnastyczną w głównym budynku szkoły musiały wyjść z budynku nauczania początkowego  na zewnątrz i  przejść chodnikiem obok

sp 3 duży budynek po termomodernizacji
Sp 3 duży budynek po termomodernizacji

boiska sportowego do budynku głównego. szczególnie problematyczne było to w okresie zimowym, kiedy maluchy z rozpiętymi kurtkami, bez czapek przemieszczały się między budynkami.

„Przez to przechodzenie z jednego budynku do drugiego w okresie zimowym moja córka znacznie częściej niż wcześniej łapała różne przeziębienia. Po wybudowaniu tej przewiązki będzie znacznie lepiej”- mówi Pani Anna, mama jednej z uczennic.

W ramach zaplanowanej inwestycji powstanie budynek o powierzchni 589 metrów kwadratowych, o kubaturze 2936 metrów sześciennych.

SP 3 przed termomodernizacją
SP 3 przed termomodernizacją

Powierzchnia zabudowy tego obiektu wyniesie 367 metrów kwadratowych. Oprócz samej budowy łącznika między dwoma wspomnianymi budynkami wykonany zostanie remont i przebudowa części pomieszczeń szkoły, budowa zejścia do piwnicy oraz wykonanie zewnętrznej pochylni dla osób niepełnosprawnych. Wymianie ulegnie także wewnętrzna instalacja elektryczna i c.o.

Prace zostały zaplanowane w trzech etapach:

I etap- budowa łącznika

sp 3 mały budynek przed termomodernizacją
Sp 3 mały budynek przed termomodernizacją

II etap – przebudowa zewnętrznej instalacji elektrycznej SP 3
III etap – przebudowa zewnętrznej instalacji wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.