Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wigilia i 10-lecie świetlic MOPS

wigilia-zgrana paka-08W Placówce Wsparcia Dziennego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Kraszewskiego odbyło się doroczne spotkanie wigilijne podopiecznych „Zgranej Paki”. Zostało ono połączone z uroczystością 10-lecia funkcjonowania w Dębicy pierwszej świetlicy powstałej w 2007 roku na osiedlu Matejki pod patronatem MOPS.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez dzieci i młodzież uczęszczającą na zajęcia w świetlicach „Zgranej Paki”. Za piękne przedstawienie podziękowała dzieciom Małgorzata Kędzior. Powiedziała również, że spotkanie wigilijne jest okazją do świętowania 10-lecia powstania pierwszej świetlicy środowiskowej na osiedlu Matejki.

– Jej celem funkcjonowania było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, pomoc im w nauce, rozwijanie ich pasji i zainteresowań. Idea okazała się słuszna i później powstały świetlice przy ulicy Sienkiewicza i ulicy Kraszewskiego. Otwarcia tej ostatniej świetlicy dokonał sam Prezydent RP Ś.P. Lech Kaczyński i było to wielkie przeżycie dla nas wszystkich.

– Dziś, po 10 latach funkcjonowania świetlic możemy powiedzieć, że cel jaki sobie zakładaliśmy został osiągnięty. Nasi pierwsi wychowankowie zakładają juz rodziny, podejmują pracę, kontynuują naukę w szkołach średnich i na studiach wyższych, osiągają wysokie wyniki w sporcie m.in. w lidze bilardowej, zarówno wojewódzkiej, jak i krajowej – powiedziała Małgorzata Kędzior.

Z okazji jubileuszu świetlic dyrektor MOPS M. Kędzior podziękowała kierownikowi Beacie Kwiatek i wszystkim wychowawcom za pracę na rzecz dzieci i młodzieży i przekazała życzenia kolejnych sukcesów. Podziękowania zostały skierowane również do władz miasta z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem na czele i sponsorów świetlic: Krystyny Jaskowskiej z „Igloocaru”, Annie Mikrut z fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”, Danucie Szymaszek-Michalskiej, właścicielki sklepu Lewiatan oraz Tomasza Madeja, dyrektora „Carrefour” w Dębicy.

Mariusz Szewczyk wraz z Małgorzatą Kędzior wręczyli listy gratulacyjne wychowawcom świetlic. Burmistrz dla dzieci i młodzieży z każdej ze świetlic przekazał kosz słodyczy.
Łamanie się opłatkiem, życzenia, świąteczny posiłek i wspólne kolędowanie wypełniły końcową część wigilijno-jubileuszowego spotkania.
źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.