A może tak by rzucić to wszystko i wyjechać na Podkarpacie? W ubiegłym roku kolejnych kilkaset osób postanowiło wykonać taki ruch.

RUCH_grafika_1Czy słyszeliście już podobne zdanie od turysty? A może znacie kogoś, kto wcielił je w czyn? Najczęściej tego typu kluczowe decyzje są podejmowane na początku każdego roku – gdy nadchodzi czas planów i wyzwań na nowy rok. Ilu jest więc odważnych którzy zamierzają osiedlić się w naszym regionie? Podpowiedzią mogą być dane Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że w gminie Dębica z roku na rok przybywa osób, które postanawiają na stałe zamieszkać i stać się częścią naszej społeczności.
Według danych GUS w gminie Dębica, przybyło ponad 320 nowo zameldowanych mieszkańców. W dodatku liczba ta rośnie z roku na rok. I nie ma się co dziwić. Dziś, dzięki nowoczesnym, internetowym rozwiązaniom zakupowym dostarczanym na przykład tzw. „Paczką w RUCHu” nie trzeba wybierać pomiędzy „naturą” a „nowoczesnością”. Można mieć wszystko. I to w naszej Dębicy.
Kim są osoby, które „rzucają” przysłowiową warszawską czy krakowską korporację i decydują się stać się częścią naszej społeczności?

Żyć w zgodzie z naturą
To jedna z głównych motywacji osób osiedlających się w Dębicy. I nikt z nas się temu nie dziwi. Wystarczy przejść się po naszych okolicznych wzniesieniach czy zawitać do lasu, aby zrozumieć, że nasz region jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce gdzie możemy z dumą powiedzieć, że tak właśnie żyjemy. Do tego wniosku dochodzą osoby, które porzucają wielkomiejski zgiełk w poszukiwaniu natury i nieco wolniejszego, co wcale nie znaczy uboższego w atrakcje życia. Bo w dobie Internetu i nowoczesnych usług dostępnych także u nas, nie trzeba żyć w centrum dużego miasta, by czuć się obywatelem świata.

Globalna wioska
Dostęp do Internetu czyni z całego świata globalną wioskę. Co chwilę możemy usłyszeć o osobie (a czasami nowym sąsiedzie), który, mieszkając w naszej gminie, pracuje dla firm z całego świata. Taki sposób na życie wybiera wiele osób przyjeżdzających do Dębicy na stałe. Dzięki nowym technologiom i usługom nie muszą oni rezygnować ze swoich przyzwyczajeń w postaci dostępu do informacji czy szybkiego komunikowania się z innymi krajami. To, co jeszcze jakiś czas temu było dla nas nowe, dziś bez trudu jest na wyciagnięcie ręki. Sami często korzystamy z zakupów przez Internet, które są proste i szybkie oraz bezpieczne. Dziś po paczkę z takim zamówieniem nie musimy jechać „kilkanaście kilometrów”, ale możemy odebrać ją nieopodal w punkcie odbioru „Paczki w RUCHu”, przy ul. Ks. Nosala 2, Krakowskiej 73A czy przy ul. Tuwima. Taka „Paczka w RUCHu” to ciekawa alternatywa na dostarczenie przesyłki. A ile przyjemniej jest spotkać znajomą twarz w punkcie z prasą, która chętnie zajmie się naszą przesyłką. To właśnie dostępność nowoczesnych usług powoduje, że tworzymy tę globalną wioskę i dzięki takim ułatwieniom to do nas dziś ściągają ludzie z wielkich miast, a nie na odwrót.
Nasza ojczyzna
Nasz region posiada wiele elementów, które są atrakcyjne dla nowych mieszkańców i pozwalają im poczuć siłę oraz zwyczaje podkarpackich gmin. Oprócz tak oczywistych i widocznych „gołym okiem”, jak piękna przyroda i tradycje kulturalne czy też kulinarne – coraz częściej kolejnym ważnym czynnikiem, który zachęca gości do przeprowadzki jest nasza otwartość i coraz większa chęć na korzystanie z rozwiązań ułatwiających codzienne życie. Bo kiedy na początku roku kolejni wielkomiejscy marzyciele wyznaczają sobie plany i cele i zastanawiają się nad życiem – kładą na szali nie tylko te elementy, które w ich mienianiu mogą zyskać, ale też stracić przy okazji wyprowadzki ze swoich aglomeracji. Z każdym rokiem jednak, nasza gmina Dębica udowadnia, że te drugie topnieją i stają się ułudą. Bo dziś już nie trzeba iść na kompromisy. I jeśli tylko ktoś chce być stale blisko światowego biznesu, blisko modnych zakupów, chce być stale w ruchu, a jednocześnie mieć za oknem widok wart przysłowiowe milion dolarów… to może. Właśnie u nas.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.