Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dziewczynka z zapałkami w wykonaniu uczniów kl. IA i IV PSP w Nagawczynie

26165660_2078286212391471_7738797003612014763_nWśród najsmutniejszych bajek świata, tych, które wszyscy dobrze znamy, jest baśń, przy której można płakać, ta o dziewczynce z zapałkami…

18 grudnia o godz. 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Nagawczynie odbyła się premiera spektaklu „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu uczniów klasy Ia i IV. Reżyserem przedstawienia była pani G.Sandomierska. Na przedstawienie przybyła pani dyrektor Małgorzata Godek, zaproszeni rodzice oraz rodziny małych aktorów. „Dziewczynka z zapałkami” została przygotowana na podstawie baśni J. Ch. Andersena pod tym samym tytułem. To historia o małej, biednej, nieszczęśliwej dziewczynce, która w czasie Świąt Bożego Narodzenia sprzedaje na rogu ulicy zapałki. Bohaterka strasznie marznie. Niekiedy zagląda do okien, za którymi widzi pięknie ubraną choinkę i szczęśliwe rodziny. Jest to tak odmienne życia, od tego, które ona zna.

W tej baśni nawet dorosły znajdzie coś, co go poruszy. U niektórych dorosłych można było dostrzec kręcącą się w oku łezkę. Dziewczynki z klasy IV grały  śnieżynki oraz iskierki, które tańczyły do świetnie przygotowanej oprawy muzycznej. Baśń zakończyła się inaczej niż u pana Andersena. Dziewczynka z zapałkami została przygarnięta przez dzieci i zaproszona na wspaniałą ucztę wigilijną.   Przedstawienie zakończono wspólnym śpiewem kolędy Czerwonych Gitar p.t. ”Jest taki dzień”.

Po premierze w miłej świątecznej atmosferze był czas na rozmowy przy ciastku i herbatce.

19 grudnia przedstawienie obejrzeli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz dzieci z niepublicznego przedszkola „Akademia Maluszka”.

Podziękowania za piękne dekoracje , które oddawały klimat epoki należą się pani Paulinie Czudeckiej, panu Leszkowi Kucharskiemu, wychowawczyni klasy I a oraz rodzicom uczniów klasy Ia , którzy poświęcili na pracę wiele swojego wolnego czasu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.