Kasa na profilaktykę antyalkoholową dla 8 instytucji z terenu Dębicy

quarrel-2847445_960_720Blisko 156 tysięcy złotych otrzymają dębickie instytucje: parafie, świetlice, ZHP, Siostry Służebniczki, Stowarzyszenie „Dziesiątka”, OHP Kędzierz oraz poradnie specjalistyczne „Arka” i „Jutrzenka” na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego realizowanego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Dębica na 2018 rok.

W ramach przydzielonych funduszy mają zostać zorganizowane m.in. zajęcia informacyjno-edukacyjne i kampanie dotyczące ryzyka szkód wynikających ze spożywania alkoholu ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, organizacja wypoczynku zimowego o charakterze rekreacyjno-profilaktycznym oraz prowadzenie działań terapeutycznych i edukacyjnych dla rodzin i wychowawców sprzyjających kształtowaniu postaw prozdrowotnych dzieci i młodzieży.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu ofert przyznano następujące dotacje:
1. Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Św. Jadwigi w Dębicy – 61.000 zł.
2. Podkarpackie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym i ich Rodzinom „Jutrzenka” w Dębicy – 37.000 zł
3. Oddział Terenowy „Arka” Specjalistyczna Poradnia i Telefon Zaufania – 5.900 zł.
4. Parafia Rzymsko- Katolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – 28.00 zł
5. Chorągiew Podkarpacka ZHP z/s w Rzeszowie – 10.000 zł.
6. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP – 6.000 zł.
7. Stowarzyszenie „Dziesiątka” w Dębicy – 5.000 zł.
8. Ochotnicza Straż Pożarna Dębica – Kędzierz – 3.000 zł.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.