Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pełna sala w DK Kosmos na Koncercie Noworocznym – ZDJĘCIA

DSC_5260Dzisiaj, 5 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury i Kinie “KOSMOS” rozpoczął się  Koncert Noworocznyw programie którego zgromadzona licznie na sali widowiskowej publiczność miała okazję usłyszeć  najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Tradycją dla miłośników muzyki stały się coroczne występy młodych adeptów sztuki podczas Koncertu Noworocznego. To już wieloletnia tradycja, że w pierwszych dniach Nowego Roku Orkiestra Symfoniczna, Dziecięca Orkiestra Smyczkowa, Orkiestra Instrumentów Dętych, chóry ZPSM oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy a także soliści prezentują swój dorobek artystyczny. Koncert Noworoczny złożony był z dwóch części.

W pierwszej części gdzie repertuar ściśle związany jest z tradycjami obchodzenia świąt Bożego Narodzenia można  było usłyszeć i wspólnie z dziećmi i młodzieżą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy zaśpiewać najpopularniejsze kolędy i pastorałki.  W części tej wystąpili:

– Dziecięca Orkiestra Smyczkowa w skład której wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy, dyrygentem jest Marta Fortuna nauczyciel ZPSM w Dębicy

– Orkiestra Instrumentów Dętych w skład której wchodzą uczniowie ZPSM. Dyrygentem jest Andrzej Korus nauczyciel ZPSM

– Chór ZPSM w Dębicy w skład którego wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy; dyrygentem jest Alicja Stasiowska – Piwowar nauczyciel ZPSM w Dębicy

Chór wykonał kolędy i pastorałki wraz z Chórem NSM II st. w Dębicy, który przygotowała Ewa Markiewicz – nauczyciel ZPSM w Dębicy.

 W drugiej części występu, która wprowadziła publiczność w nastrój karnawałowy  usłyszeć można było utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu  Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją  Ewy Trojan oraz Stanisława Świerka. Członkowie orkiestry to absolwenci Akademii Muzycznych – nauczyciele, pozostali to uczniowie oraz absolwenci Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy. W części tej wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpią zaproszeni soliści – Katarzyna Plewniak (mezzosopran), Kamil Pękala (baryton) oraz Karolina Tomasik (solo na altówce). Tradycyjnie Koncert poprowadziła Renata Żabicka (nauczyciel ZPSM w Dębicy).

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.