Pilzno. Nadanie imienia Józefy Rysińskiej mostowi na rzece Dulcza.

nadanie-imienia-mostu-jozefy-rysinskiejW środę, 24 stycznia odbędzie się uroczystość nadania imienia mostu Józefy Rysińskiej, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. Most na rzece Dulcza przy ul. Legionów w Pilźnie został niedawno zmodernizowany. W listopadzie 2017 r. Rada Miejska w Pilźnie podjęła uchwałę o uhonorowaniu kobiety, którą w 1966 r. odznaczono medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Odznaczenie jest przyznawane osobom i rodzinom, które z narażeniem własnego życia ratowały Żydów z Holocaustu.

O godz. 11.30 w pilźnieńskim klasztorze karmelitów zostanie odprawiona msza św. z modlitwą o jedność Chrześcijan i Żydów. Uroczystość nadania imienia i poświęcenia mostu rozpocznie się ok. godz. 12.20.

Sylwetka Józefy Rysińskiej jest dostępna tutaj: kliknij, aby przejść na stronę. Zdjęcie Józefy Rysińskiej pochodzi z archiwum instytutu Yad Vashem.

Z kolei w czwartek, 25 stycznia w Muzeum Regionalnym w Pilźnie będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Miasto z Przeszłości. Społeczność żydowska Pilzna na przestrzeni wieków”, rozpoczęcie o godz. 17.

O godz. 18:30 serdecznie zapraszamy do Domu Kultury w Pilźnie na koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu Mojse Band.

Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.