Tak raczkowała WOŚP w Dębicy w 2002 roku

Harcerz16 lat temu, w 2002 roku w Dębicy odbył się jeden z pierwszych Finałów  Finał Wielkiej Orkiestry Pomocy Społecznej. Organizatorami Finału, który odbył się jako jedyna impreza zamknięta w Morsach, bo nie było zgody na zbiórkę na ulicach Dębicy  byli harcerze z Hufca Dębica. Tak wspomina tamten finał Adam Rybka, wówczas harcerz 44 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Dębicy. Zdjęcie na którym Pan Adam trzyma tort z napisem „X Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” pochodzi z archiwum miesięcznika Ziemia Dębicka z 2002 roku. 
„Pamiętam tylko, że była to jedyna zamknięta impreza zorganizowana w ramach WOŚP w Dębicy i odbyła się w Morsach. W tym dniu był zakaz zbierania na ulicach miasta Dębica. W Morsach udało się zorganizować finał dzięki komendzie Hufca Dębica. Uczestniczyło w  nim około  30 do 40 harcerzy.  Hala Mors była cały czas pełna. Było dużo licytacji bardziej i mniej wartościowych przedmiotów.  Złote serduszko WOŚP za 10 tysięcy złotych kupiła firma „Śnieżka” – mówi Adam Rybka.
Jak wspomina Pan Adam podczas tego finału między  licytacjami były pokazy taneczne i mecze piłki nożnej.  I z sentymentem wspomina udział w tym finale WOŚP w Dębicy.
„Od tamtej pory jeszcze kilkukrotnie zbierałem dla orkiestry czy to na hali Mors czy na Rynku. Obecnie przebywam za granicą. Teraz moje jedyne włączenie się w orkiestrę polega na wrzuceniu parę złotych jak jestem w Polsce. W Holandii robiąc zakupy w polskich sklepach widząc puszkę także wrzucam parę euro. Na większe zaangażowanie w orkiestrę brakuje czasu. Z miłą chęcią wróciłbym w tamte czasy – to było coś pięknego” – wspomina Adam Rybka. 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.