„Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko” – zakończenie projektu

26513962-1392994774156790-918871569-oPsycholog i psychoterapeuta Anna Gil oraz radca prawny Maria Urzędowska poprowadziły warsztaty dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaznajomiły one uczestników z podstawowymi prawami i obowiązkami wynikającymi z powszechnie obowiązujących przepisów prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz wskazały możliwości kształtowania w rodzinie relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu oraz budowaniu więzi rodzic – dziecko.

Głównymi odbiorcami projektu socjalnego realizowanego przez Dział Usług – Wsparcia Seniorów, Osób Niepełnosprawnych oraz Dzieci i Młodzieży działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, były rodziny objęte wsparciem tut. Ośrodka, w szczególności rodzice borykający się z problemami opiekuńczo – wychowawczymi bądź pragnący poszerzyć swoją wiedzę w kierunku umiejętności wychowawczych oraz świadomości praw i obowiązków wynikających z konieczności opieki nad osobami zależnymi.

W ramach działań projektowych, uczestnicy brali udział między innymi w warsztatach umiejętności rodzicielskich z uwzględnieniem edukacji prawnej rodziców. Prowadzący spotkania Anna Gil – psycholog, psychoterapeuta i Maria Urzędowska – radca prawny, zaznajamiali uczestników z podstawowymi prawami i obowiązkami wynikającymi z powszechnie obowiązujących przepisów prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz wskazali możliwości kształtowania w rodzinie relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu, prowadzenia prawidłowego dialogu i budowania więzi rodzic – dziecko. Po spotkaniach grupowych uczestnicy mieli możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych.

Po zakończonym projekcie, uczestnicy otrzymali upominki świąteczne ufundowane przez Firmę Tikkurila Polska S.A. w Dębicy. Kolejna edycja projektu rozpocznie się w pierwszej połowie 2018 roku.

Na podstawie informacji MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.