Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Trzej Królowie oddali pokłon Świętej Rodzinie – ZDJĘCIA

IMG_0115Kilka tysięcy osób uczestniczyło dzisiaj w Dębicy w V Orszaku Trzech Króli, który po mszy świętej w kościele Ducha Świętego przeszedł ulicami miasta spod kościoła  na dębicki Rynek.

Pierwsza scena „Raj” została przedstawiona przez młodych artystów na schodach kościoła pw. Ducha Świętego. Na parkingu przy klasztorze Sióstr Służebniczek rozegrała się II scena „Powitanie Trzech Króli” . W  role Mędrców ze Wschodu wcielili się : Krzysztof Moskal – prezes OSP, Mateusz Smoła – przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego oraz Marek Jaskółka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Po powitaniu mędrcy ze Wschodu wyruszyli w dalszą drogę w kierunku dębickiego Rynku a towarzyszyły im barwne orszaki stworzone przez dzieci z dębickich szkół podstawowych. Dalej orszak podążył ulicami ulicą Chopina do ul. ks. Nosala, gdzie przy parkingu przed Galerią Dębicką rozegrana została III scena „U Heroda”. Przedostania scena „Pasterze” pokazana została na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej z ul. Czarnieckiego obok poczty i dawnego budynku starostwa powiatowego. W role  pastuszków wcielili się: Sylwester Jędrzejczak, Konrad Pająk, Przemysław Sowiński, Mateusz Tomaszewski  i Wojciech Kędzior. Orszak Trzech Króli zakończony został na dębickim Rynku gdzie  Trzej Królowie ze swymi orszakami złożyli pokłon Świętej Rodzinie w role których wcieli się Państwo Wolscy ze Stowarzyszenia „Radość”: Mateusz i Elżbieta z dziećmi: Wojtusiem i Antoniną. Autorem scenariusza  tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest  Jarosław Markiewicz.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.