Wąż o długości trzech metrów znaleziony w śmieciach

26804503_1562390403852801_2070739164330878772_nSzokującego odkrycia dokonali pracownicy w Przedsiębiorstwie Gospodarowania Odpadami w Paszczynie. W tzw. strumieniu śmieci natrafili na ogromnego węża boa. Trzymetrowy gad był już martwy.
Do znaleziska doszło w sortowni odpadów gdzie trafiają tzw. śmiecie zmieszane z terenu kilku gmin i miasta Dębicy. Tam wśród śmieci pracownicy zakładu natrafili na zwierzę. Chociaż  gad nie dawał oznak życia istniało przypuszczenie, że jest on w letargu. Węże to zwierzęta zmiennocieplne, co oznacza że ich temperatura zależy od otoczenia. Zważywszy na mróz panujący dziś w nocy i nad ranem obawy te były uzasadnione. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii stwierdził jednak, że wąż jest martwy. Jego ciało przekazano do utylizacji specjalistycznej firmie. Trwa ustalanie, kto był właścicielem zwierzęcia. Istniejące przepisy zabraniają wyrzucania martwych zwierzą do pojemników na śmieci.
Fot. OSP Paszczyna

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.