Bernadetta Lechowicz. Jestem szczęśliwą matką i dlatego pomagam

Bernadetta Lechowicz-Mam zdrowe dziecko i jestem szcześliwą matką. I dlatego pomagam – mówi Bernadetta Lechowicz, organizatorka dzisiejszego pikniku charytatywnego na rzecz 3- miesięcznego Tomaszka. Jest on chory na postępujący zanik mięśni. Chorobę mogą powstrzymać tylko drogie zastrzyki.

-Tragiczne jest to, że gdyby chorobę wykryto tuż po urodzeniu i podano odpowiednie leki, Tomaszek miałby szanse na zdrowe życie – nie bez wzruszenia mówi Bernadetta Lechowicz. Teraz, aby ocalić mu życie, potrzebuje zastrzyków, które zatrzymają chorobę, ale nigdy nie zapewnią mu już zdrowego życia.

Rodzice Tomaszka mieszkają w Kamienicy Górnej. Nie stać ich na tak drogie leczenie synka.

-Gdy usłyszałam o tej historii bardzo się wzruszyłam – dodaje pani Bernadetta. Pomyślałam wtedy o zorganizowaniu takiej akcji i jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy mi w tym pomogli. Dziś jest finał tych działań, ale to na pewno nie jest koniec pomagania Tomaszkowi.

Dla Tomaszka szansą na w miarę zdrowe życie jest kuracja w Belgii.

-Wiem, że jego rodzice robią wszystko, aby jak najszybciej zacząć leczenie – mówi inicjatorka dzisiejszego pikniku. Trzymam za nich  kciuki. Wierzę, że nasze wysiłku chociaż trochę pomogą Tomaszkowi.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.