Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jest szansa na 200 nowych miejsc parkingowych w sąsiedztwie dworca PKP

IMG_0153Na zaniedbanym obecnie terenie przy torach od strony ul. Słonecznej może powstać parking z 200 miejscami dla samochodów osobowych i 15 dla autobusów. O przekazanie za symboliczną złotówkę tego terenu, który jest własnością PKP starają się obecnie władze miejskie Dębicy.

Budowa na tym terenie parkingu znacząco zmniejszyłaby niedogodności związane z brakiem miejsc do pozostawienia samochodu dla podróżnych, którzy korzystają z połączeń kolejowych i w sąsiedztwie dworca chcieliby zostawić swój samochód. Obecnie od strony ul. Słonecznej jest można rzec „dziki parking” na którym pozostawiają swoje samochody podróżni. Już sam wjazd na niego jest sporym wyzwaniem. Porozsuwane płyty betonowe które się tam znajdują stanowią istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa samochodu którym się tam wjeżdża. Urwanie jakiejś części pojazdu, zwłaszcza o niskim zawieszeniu jest całkiem prawdopodobne.


Ale podróżni zostawiają tam swoje samochody, bo niewielka ilość miejsc parkingowych i postojowych przed dworcem PKP nie rozwiązuje problemu. Krążenie i szukanie wolnego miejsca w sąsiedztwie dworca jest znaczącą niedogodnością.


Jeśli burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi uda się sfinalizować przejęcie od PKP za symboliczną złotówkę tego terenu to jest szansa, że inwestycja ta zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku razem z kompleksową przebudową ulic: Słoneczna, Fabryczna i Daszyńskiego oraz budową u zbiegu tych ulic ronda.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.