Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów w gminie Pilzno

cyclist-1537843_960_720Czekają nas wielkie emocje kolarskie. Gmina Pilzno będzie gościć uczestników Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 5 maja. Trasa zawodów obejmuje m. in. miejscowości: Mokrzec, Jaworze Dolne, Jaworze Górne, Połomia, Dobrków. Wyścig w gminie Pilzno to I etap, 4 maja w Pogórskiej Woli przewidziano prolog KWKdA, a drugi etap rozegra się na terenie gminy Ryglice w niedzielę, 6 maja.

Karpacki Wyścig Kurierów jest międzynarodową imprezą w kolarstwie szosowym. Zawodnicy wystartują z węgierskiego Veszprem, następnie wjadą na Słowację. W Polsce trasa wyścigu będzie przebiegać chociażby przez Tarnów czy Nowy Sącz.

– Z okazji 10. rocznicy odrodzenia się wyścigu, po raz pierwszy organizujemy Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów – mówi Tomasz Wójcik, dyrektor generalny wyścigu, który z burmistrz Ewą Gołębiowską ustalał szczegóły pilźnieńskiej odsłony wydarzenia.

Dodajmy, że impreza niesie ze sobą poza sportowe przesłanie, Mianowicie przypomina dramatyczne historie kurierów Armii Krajowej z II wojny światowej, którzy z narażeniem życia dostarczali meldunki wywiadowcze oraz przeprowadzali do krajów alianckich ludzi zagrożonych aresztowaniem i śmiercią. To także nowoczesny symbol współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej.

Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.