Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nowe oddziały Żłobka Miejskiego rozpoczynają działalność 1 marca przy ul. Szkolnej

IMG_0174Od 1 marca ruszają 2 nowe grupy żłobkowe w nowo wybudowanym obiekcie Przedszkola Miejskiego nr 8 przy ul. Szkolnej. Do grup żłobkowych w tym przedszkolu zostanie przyjętych do 46 dzieci. Żłobek będzie funkcjonował na parterze budynku, a każda z grup dysponowała będzie trzema pomieszczeniami.

„Jesteśmy już przygotowani na przyjęcie dzieci w naszej nowej placówce przy ul. Szkolnej. Oficjalnie dwie nowe grupy żłobkowe startują jutro, 1 marca, ale praktycznie pierwszym dniem, kiedy przyjmiemy dzieci do naszej placówki będzie najbliższy poniedziałek, 5 marca. Dzisiaj natomiast mamy spotkanie organizacyjne z rodzicami maluszków, które znajdą się pod naszą opieką” – mówi dyrektor Żłobka Miejskiego Małgorzata Minorczyk.

W dwóch grupach znajdzie opiekę 46 dzieci. Na parterze budynku oprócz dwóch grup żłobkowych do dyspozycji których będzie sala zabaw, łazienka, sypialnia oraz szatnia  funkcjonowała będzie także jedna grupa przedszkolna. Pozostałe grupy będą zlokalizowane na piętrze nowego budynku. Przewidywany termin przeniesienia grup przedszkolnych do nowego obiektu to wrzesień bieżącego roku.
W chwili obecnej trwa nabór do wszystkich grup Żłobka Miejskiego (Ul. Sienkiewicza, ul. Szkolna i ul. Kołłątaja). Jego zakończenie zaplanowane jest na 18 marca.

Przebudowa i rozbudowa Miejskiego Przedszkola nr 8 przy ul. Szkolnej ruszyła 1 czerwca 2017 roku. Miasto na tą inwestycję przeznaczyło 3,8 mln złotych. W ramach tej inwestycji placówka zostanie kompleksowo rozbudowana. Gruntowna przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku Miejskiego Przedszkola nr 8 w Dębicy obejmuje m.in. rozbudowę przedszkola o jednokondygnacyjną część żłobkową i dwukondygnacyjną część przedszkolną oraz nadbudowę i przebudowę parterowej części istniejącego budynku o wym.12,56 m x 22,20 m. W nowym projekcie przedszkola zaplanowano także  budowę chodników, schodów, pochylni, 13 miejsc postojowych, wewnętrznej drogi pożarowej i miejsca gromadzenia odpadów stałych. Na terenie przedszkola znajdzie się miejsce dla ścieżek dydaktycznych, miasteczka ruchu drogowego  oraz nowego placu zabaw.

Utworzone w 1978 roku Miejskie Przedszkole Nr 8 w Dębicy w tym roku obchodzi 40-lecie swojej działalności. Placówka została uruchomiona przede wszystkim dla dzieci pracowników rozwijających się wówczas Zakładów Mięsnych w Dębicy i w założeniu  miała służyć  przez około 10 lat. Przez cały okres działalności przedszkola nie był przeprowadzany żaden gruntowny remont. W 40 roku swojej działalności przedszkole na Osiedlu Słonecznym rozpocznie funkcjonowanie w nowoczesnym obiekcie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.