Szkoła w Brzostku przechodzi pod skrzydła Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

IMG_3Do grona 52 szkół w Polsce prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dołączy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. We wtorek (30 stycznia br.) Wicestarosta Powiatu Dębickiego Mateusz Pasek oraz Członek Zarządu PD Zygmunt Żabicki podpisali w tej sprawie umowę w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel, Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski oraz Poseł Jan Warzecha. – Pan Poseł, a także Senator Zdzisław Pupa wspierali nas w trwających od roku staraniach o przekazanie szkoły. Po raz kolejny mogliśmy liczyć na skuteczną pomoc naszych parlamentarzystów – mówi Wicestarosta Mateusz Pasek.

– Szkoła zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt, takie są deklaracje Ministerstwa – informuje Zygmunt Żabicki. – Liczymy przede wszystkim na maszyny dla klas mechanizacyjnych oraz doposażenie pracowni żywienia i architektury – dopowiada Katarzyna Grygiel, Dyrektor ZS w Brzostku, która również brała udział we wtorkowym spotkaniu.

– Dzięki temu, że szkoła w Brzostku przeszła pod skrzydła Ministerstwa otwierają się przed nią nowe możliwości. Szkoły rolnicze prowadzone pod nadzorem Ministra to obecnie jedne z najnowocześniejszych placówek dydaktycznych – stwierdza poseł Jan Warzecha.

Przykładem mogą być Zespół Szkół w Rzemieniu  oraz w Nowosielcach w Bieszczadach. Władze powiatu gościły w obu tych placówkach. – To zupełnie inna jakość funkcjonowania takich. Zarówno pod względem merytorycznym jak i materialnym – podkreśla Mateusz Pasek. – Myślę, że przekazanie Zespołu Szkół w Brzostku Ministerstwu to dobra decyzja, o czym bardzo szybko przekonają się zarówno uczniowie tej szkoły, jak i kadra pedagogiczna.

Brzostecki Zespół Szkól jest jedyną szkołą o charakterze rolniczym na pograniczu trzech powiatów: dębickiego, jasielskiego i strzyżowskiego. Aktualnie uczęszcza tu ok. 300 uczniów. Dzięki przekazaniu szkoły pod nadzór i finansowanie Ministerstwa, Powiat Dębicki zaoszczędzi rocznie około 1 miliona złotych.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.