Tesco w Dębicy zostanie zamknięte

DSC_63272 lutego br. Tesco poinformowało OZ NSZZ „Solidarność” przy Tesco Polska Sp. z o.o., że zamkniętych zostanie 18 sklepów tej sieci w całej Polsce. Zwolnienia grupowe w sieci Tesco mogą objąć około 600 osób. Wśród zamykanych sklepów jest Tesco przy ul. Kościuszki 24 w Dębicy.

Związkowcy otrzymali pismo z zawiadomieniem o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników. Zwolnienia grupowe mają rozpocząć się 23 lutego i potrwać do 31 marca 2018 roku. Jak podaje firma powodem zamknięcia sklepów są przyczyny ekonomiczne lub zakończenie umów najmu obiektów.
Jak deklaruje firma pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zaproponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku w innych jednostkach firmy. Wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych zaoferowane będzie wsparcie w postaci: pakietu informacyjno-doradczego i doradztwa telefonicznego.
W IV kwartale ubiegłego roku Tesco, zatrudniające obecnie ponad 23 tysiące osób w całej Polsce zwolniło 300 pracowników.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.