Mieszkaniec Śląska odpowie za kradzieże

policja 2W lutym w związku z kradzieżami paliwa policjanci dębickiej prewencji zatrzymali 40-letniego mieszkańca Śląska. Jak się później okazało mężczyzna miał związek z innymi kradzieżami na terenie Dębicy.

W połowie lutego oficer dyżurny dębickiej policji otrzymał informację, że na parkingu przy jednej ze stacji paliw w Dębicy stoi zaparkowany pojazd, którego kierowca kilka miesięcy wcześniej nie zapłacił za zatankowane paliwo. Skierowany we wskazany rejon patrol nie zastał opisanego pojazdu. Kilka minut później podczas patrolu miasta, policjanci napotkali zgłoszony pojazd na parkingu marketu budowlanego. Powracający do samochodu kierowca na widok radiowozu zaczął iść w przeciwnym kierunku.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i ujawnili pod jego kurtką artykuły z marketu budowlanego o wartości 190 złotych. Złodziejem okazał się 40-letni mieszkaniec Sosnowca. Kontrola pojazdu wykazała kolejne przedmioty pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze ustalili pochodzenie części znalezionych artykułów, co potwierdził personel innego sklepu, których wartość wyniosła 240 złotych.

Policjanci zabezpieczyli większą ilość artykułów spożywczych, sprzętu gospodarstwa domowego jak również kilka sztuk asortymentu motoryzacyjnego. Podczas przesłuchania mieszkaniec Sosnowca nie potrafił określić precyzyjnie pochodzenia skradzionego towaru. Poszkodowane osoby lub placówki handlowe proszone są o kontakt z dębicką policją.

Za popełnione kradzieże mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.