RDN Małopolska – W Tanzanii zmarł tragicznie misjonarz z Dębicy

W Tanzanii utonął misjonarz ks. Adam Bartkowicz. Jak podaje Stowarzyszenia Misji Afrykańskich kapłan zmarł w Dar Es Salaam w Tanzanii, w wieku 35 lat.

– Teraz badane są przyczyny utonięcia ks. Adama – informuje ks. Paweł Mąkosa ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. – Na ten moment wiemy tylko, że utonął w oceanie. Na miejscu jest ksiądz, który jest przełożonym regionalnym w naszym zgromadzeniu. Okoliczności śmierci nie są jeszcze znane – dodaje.

Misjonarz pochodził z Dębicy. Absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Do pracy na misjach przygotowywał się m.in. w Domu Formacji SMA w Borzęcinie Dużym. Odbył również roczny staż misyjny w Tanzanii, rok duchowy w Beninie i 4 lata teologii w Kenii na Uniwersytecie Katolickim w Tangazie. W parafii Nyamanga pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus na wyspie Ukara pracował od trzech lat.

Źródło: RDN Małopolska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.