Akt oskarżenia w sprawie usiłowania nawiązania kontaktu z małoletnią w celu obcowania płciowego

Fot. pixabay.com
10 kwietnia  2018r. do Sądu Rejonowego  w Dębicy skierowano wniosek o skazanie  przeciwko Kamilowi C. 28 letniemu mieszańcowi Dębicy, którzy pozostawał pod zarzutem usiłowania  nawiązania kontaktu z małoletnią poniżej 15 roku życia w celu obcowania płciowego oraz wykonania innej czynności seksualnej.

Do zdarzenia doszło w dniu 14 lipca 2016r. w Dębicy, gdzie oskarżony za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt w jego mniemaniu z małoletnią poniżej 15 roku życia proponując jej spotkanie w celu odbycia stosunku płciowego oraz innej czynności seksualnej.

Tymczasem w rzeczywistości kontakt z oskarżonym nawiązała osoba dorosła –mężczyzna, pedagog który przypadkowo w trakcie logowania nawiązał kontakt z oskarżonym i wobec jednoznacznych treści sugerujących nawiązanie znajomości o podtekście seksualnym prowadził dialog zakończony propozycjami o charakterze seksualnym.

Podczas rozmowy pedagog wskazywał, że jest 13 letnią dziewczynką wprowadzając oskarżonego w błąd co do rzeczywistej tożsamości.

Po zakończeniu rozmowy z oskarżonym poinformował o jej przebiegu organa ścigania.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil C.   przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Przestępstwo o które podejrzany jest Kamil C. zagrożone jest karą   do 2 lat pozbawienia wolności.

Kamil C. nie  był uprzednio karany.

Oskarżony zaproponował dla siebie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 2 lat, zobowiązanie do informowania sądu o przebiegu okresu próby, zakaz kontaktowania się z osobami poniżej 15 lat na okres 5 lat za pośrednictwem  internetu lub innych komunikatorów.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.