Dni Dębicy 2018

Burmistrz miasta Mariusz Szewczyk i Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają dębiczan do wspólnej zabawy podczas święta miasta, które w tym roku będzie miało szczególny charakter, obchodzimy bowiem Jubileusz 660-lecia nadania praw miejskich. Głównymi gwiazdami Dni Dębicy, zaplanowanymi w ostatni weekend maja, będą Michał Szpak z zespołem i grupa Kombii. Zagrają też: Kapela Pieczarki, Kapela Hanki Wójciak oraz Mateusz Mijal z zespołem.

Cykl imprez na dębickim Rynku rozpocznie w sobotnie popołudnie interaktywne show dla dzieci i całych rodzin zatytułowane „Zuza i Bimbek Show”, przygotowane przez Studio Fama. Będzie to program łączący dynamiczne piosenki, wesoły dialog z widzami, fantastyczne konkursy, taniec i niespodzianki.

Święto miasta to dobra okazja do prezentacji i promocji dębickich artystów. W tym roku na estradzie będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć reprezentantów Szkoły Muzyki Rozrywkowej.

Oficjalne otwarcie Dni Dębicy przez burmistrza miasta zaplanowano na godz.18.10, wtedy też zostaną wręczone „Żagle Kultury” – nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, lub za całokształt działalności.

Po części oficjalnej na scenie pojawią się laureaci ubiegłorocznej nagrody – Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie”. W folklorystycznym programie „Skarby polskiej kultury” wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie”.

Na ludową nutę, ale z rockowym zacięciem zagrają kolejni artyści – niezwykle żywiołowi górale z Żywiecczyzny – Kapela Pieczarki. Głównym atutem zespołu jest skoczne, bardzo rytmiczne granie. Dużą popularność przyniósł Kapeli występ na Przystanku Woodstock, gdzie okrzyknięto ich sensacją festiwalu.

Gwiazdą wieczoru będzie niezwykle utalentowany i charyzmatyczny wokalista, jeden z najlepszych głosów w Polsce – Michał Szpak. Artysta ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Utworem „Color of Your Life” zachwycił Europę podczas konkursu Piosenki Eurowizji. Koncert Michała Szpaka, który wystąpi wraz z zespołem, to przekrój przez jego największe przeboje, uzupełniony wyjątkową oprawą wizualną i przepełniony muzycznymi emocjami.

Drugi dzień Święta Miasta zainauguruje o godz. 10.30 uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Jadwigi, z udziałem władz miasta i reprezentacji szkół podstawowych. Po mszy uczestnicy nabożeństwa przejdą na Rynek w barwnym Jubileuszowym Korowodzie, towarzyszyć im będzie Miejska Orkiestra Dęta.

Na Rynku Miejska Orkiestra Dęta wystąpi z okolicznościowym programem, zaprezentują się także uczniowie szkół podstawowych. Po prezentacjach i przerwie technicznej związanej z próbami zespołów kontynuować będziemy zabawę.

Tego dnia zaplanowaliśmy kolejny blok artystyczny dla najmłodszych – bardzo wesoły i energiczny program agencji Prym Art pt. „Piraci z Karaibów”, który zabierze uczestników do świata piratów, pełnego emocjonujących przygód, zabaw i wyzwań.

Następnym punktem programu będzie koncert laureatów tegorocznej edycji przeglądu wokalnego Dębica Open Festival.

O godz.18.00 na scenie pojawi się Kapela Hanki Wójciak, krakowski zespół grający muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej. W twórczości muzyków można odnaleźć zarówno echa muzyki orientalnej i celtyckiej, jak i polskie motywy ludowe.

Mateusz Mijal, kolejny artysta, który wystąpi tego wieczoru, jest wokalistą, muzykiem oraz kompozytorem młodego pokolenia. Współpracował z zespołem Ich troje, jako członek sekcji dętej. Śpiewał między innymi z zespołami: Skangur i Dukat. Dębickiej publiczności dał się poznać w 2010 roku, gdy z zespołem Chłopacy wystąpił jako jedna z gwiazd święta miasta.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Dębicy będzie koncert zespołu Kombii, niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Kombii to grupa założona w 2003 roku przez trzech byłych członków zespołu Kombi – Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Koncerty grupy są zawsze wielkim widowiskiem i muzyczną ucztą. Poza największymi szlagierami, takim jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous” czy „Kochać cię za późno”, usłyszymy dużo nowych hitów Kombii z ostatnich albumów.

PROGRAM DNI DĘBICY 2018

26 maja /sobota/

16.00 Miasto – Dzieciom: Zuza i Bimbek Show – Studio Fama

17.15 Prezentacja Szkoły Muzyki Rozrywkowej

18.10 Oficjalne otwarcie Dni Dębicy i wręczenie wyróżnień – Żagli Kultury

18.15 Skarby polskiej kultury: ZPiT Igloopolanie, ZPiT Mali Igloopolanie

19.45 Kapela Pieczarki

21.30 Michał Szpak z zespołem

27 maja /niedziela/

10.30 Msza Święta w kościele pw. Św. Jadwigi

11.30 Jubileuszowy Korowód: władze miasta, Miejska Orkiestra Dęta, reprezentacje szkół podstawowych

12.00-14.00 koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, prezentacje artystyczne szkół podstawowych

14.00-16.00 próby zespołów

16.00 Miasto – Dzieciom: Piraci z Karaibów – Prym Art

17.00 Koncert laureatów Dębica Open Festival

18.00 Kapela Hanki Wójciak

19.30 Mateusz Mijal z zespołem

21.30 Kombii

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.