Młodzież przystąpiła do egzaminów gimnazjalnych

Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczął się pisemny egzamin gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godzinie 11:00 uczniowie przystąpią do pisemnego testu z języka polskiego. Dziś pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Jutro uczniowie napiszą część matematyczno-przyrodniczą egzaminu, natomiast w ostatnim, trzecim dniu egzaminu gimnazjalnego pisać będą część językową.

Na stronie Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, do niedawna Zespołu Szkół nr 1 zamieszczona została przydatna tablica z informacjami o zasadach obowiązujących na egzaminie.
Na salę nie wolno wnosić telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 i podobnych urządzeń. Należy  uważnie przeczytać instrukcję na pierwszej stronie i starannie zakodować pracę. Odpowiedzi należy zapisywać czytelnie długopisem z czarnym tuszem. Nie wolno oczywiście ściągać ani pozwalać aby inni ściągali od ciebie, rozmawiać i przeszkadzać innym uczniom, ani zadawać nauczycielom pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego nie mają wpływu na świadectwa ukończenia gimnazjum, są natomiast brane pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Jak Wam poszło na egzaminie ? Jakie były pytania ? Zapraszamy do komentowania na naszym profilu FB

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.