Nowy dworzec PKP w Czarnej będzie kosztował 2,3 mln złotych

Projekt dworca w Czarnej fot. profil FB posła Kazimierza Moskala

Czarna Tarnowska znalazła się na liście 74 dworców kolejowych z całej Polski które zostaną przebudowane lub zbudowane od nowa w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Koszt inwestycji został wstępnie oszacowany na 2,3 mln. zł. a oddanie do użytku nowego budynku dworca planowane jest na III kwarta 2019 r.

Pod koniec ubiegłego roku PKP SA rozpisały przetarg na zawarcie umów ramowych na wykonanie dokumentacji projektowych dla budowy bądź przebudowy 74 dworców na terenie całego kraju. Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 został przyjęty we wrześniu 2016 roku.
„To pierwsza tak duża inicjatywa, dzięki której unowocześnione zostaną dworce kolejowe w całym kraju. Na liście obiektów przewidzianych do przebudowy znalazły się nie tylko budynki służące pasażerom  z największych polskich miast, ale także bardzo wielu mniejszych miejscowości. Większość inwestycji zakłada gruntowną modernizację, ale PKP S.A. planuje także budowę  nowych dworców” – czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

W Województwie Podkarpackim programem objęte zostały dworce:Czarna Tarnowska, Radymno, Rzeszów Główny, Sędziszów Małopolski, Stalowa Wola Rozwadów

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.