Rondo NSZZ „Solidarność” – czy taką nazwę będzie nosić rondo na ul. 1 Maja?

Rondo na skrzyżowaniu ul. 1 Maja i Kwiatkowskiego

Oddane do użytku ponad rok temu rondo u zbiegu ulic 1 Maja i Kwiatkowskiego w sąsiedztwie Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. w najbliższym czasie zyska swoją nazwę. Z propozycją nadania temu rondu imienia „NSZZ Solidarność” do burmistrza Dębicy 4 kwietnia zwrócili się przedstawiciele  NSZZ „Solidarność” Oddział w Dębicy. Decyzję o nadaniu imienia podejmą podczas najbliższej sesji, 16 kwietnia radni miejscy.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Kwiatkowskiego  związana z tym przebudowa sieci wodociągowych, gazowych, kanalizacyjnych  i energetycznych rozpoczęła się w marcu 2016 roku. Stary  przejazd o szerokości około 7 metrów  został zasypany i do użytku oddany został nowy przejazd  pod torami o szerokości blisko 15 metrów. Dzięki nowemu, szerokiemu  przejazdowi zlikwidowane zostały  działające tam od lat światła sygnalizacyjne, a ruch odbywa się dwukierunkowo. Tuż za nowym wiaduktem na ul. 1 Maja przy skrzyżowaniu z ul. Kwiatkowskiego  wybudowane zostało rondo, które do użytku zostało oddane z końcem 2016 roku.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.