Sara Chmiel z zespołu „Łzy” wyszła za mąż za Gromiee-go

Sara Chmiel, wokalistka Zespołu „Łzy”, absolwentka Miejskiego Gimnazjum nr 1 i II LO w Dębicy oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego 8 kwietnia wyszła za mąż. Wybrankiem Sary został Andrzej Gromala „Gromee” reprezentant Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Jak podaje „Gala” Sara i Andrzej pobrali się podczas wyjazdu w góry w tajemnicy przed mediami i fanami.  Sara Chmiel urodzona w Dąbrowie Tarnowskiej od najmłodszych lat związana była z Dębicą gdzie uczęszczała m.in. do gimnazjum, szkoły średniej i szkoły muzycznej.

W 2007 roku zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „Kaunas Talent” na Litwie. Zdobyła też pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „Srebrna Yantra” oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „Małe Gwiazdeczki” w Bułgarii. Była finalistką festiwalu „Nowa Fala” w Jurmale, a jej imię i nazwisko znalazło się w jurmalskiej Alei Gwiazd.

W 2009 roku wygrała casting do musicalu High School Musical on stage, w którym zagrała rolę Gabrieli Montez. Premiera musicalu w reżyserii Tomasza Dudkiewicza odbyła się we wrześniu 2009 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W 2010 roku zagrała w musicalu Hair w reżyserii Wojciecha Kościelniaka również w Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz współpracowała z reżyserem Wojciechem Kościelniakiem przy jego autorskim musicalu Summertime, którego premiera odbyła się we wrześniu 2010 roku w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Byłą wokalistka tercetu Mocha, z którym zdobyła II nagrodę w koncercie „Debiutów” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2009) i uczestniczyła w trzeciej edycji programu TVN Mam talent! (2010).

Od 1 stycznia 2011 roku jest wokalistką zespołu Łzy, w którym zajęła miejsce Anny Wyszkoni. Z zespołem zadebiutowała 9 stycznia koncertem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Do tej pory nagrała i wydała z muzykami trzy albumy studyjne: Bez słów… (2011), Zbieg okoliczności (2014) i Łzy 20 (2016).

Była ambasadorką Światowych Dni Młodzieży 2016, organizowanych w Krakowie. W 2015 roku wystąpiła na koncercie charytatywnym „Anioły są takie ciche” dedykowanym dzieciom chorym na mukowiscydozę w DK Kosmos.

Biografia za wikipedia.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.