HONOROWA ZBIÓRKA KRWI I MINIFESTYN RODZINNY NA RZESZOWSKICH BULWARACH Z 3. PODKARPACKĄ BRYGADĄ OBRONY TERYTORIALNEJ

„KRWIoOBIEG TERYTORIALSA” oraz minifestyn rodzinny na rzeszowskich „Bulwarach” w ramach honorowej zbiórki krwi. 26 maja od godz. 10.00 na Bulwarach Rzeszowskich odbędzie się zbiórka krwi pod hasłem „KRWIoOBIEG TERYTORIALSA” – organizatorem akcji jest 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

Do oddania krwi może włączyć się każda zdrowa osoba w wieku 18 do 65 lat, mająca nie mniej niż 50 kg wagi z dobrym samopoczuciem. Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w akcji musi posiadać ważny dokument tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport). W tym samym dniu w oddziałach terenowych w Dębicy od 8.00, Przemyślu i Sanoku od 9.00 będzie można również wesprzeć naszą akcję i oddać krew.
Oprócz honorowej zbiórki krwi na rzeszowskich „Bulwarach” na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji dla całej rodziny.
W programie m.in.:
• możliwość wykonania podstawowych badań zdrowotnych: poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, dobór diety itp.
• minifestyn rodzinny z udziałem służb mundurowych
• nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
• prezentacja sprzętu i wyposażenia wojskowego
• spotkanie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz weteranami AK.
Dzięki dotychczasowym akcjom do rezerw rzeszowskiego Centrum Krwiodawstwa żołnierze
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego oddali już ponad 134 litry krwi. Jak zaznaczył pułkownik Arkadiusz Mikołajczyk Dowódca Brygady „Realizujemy naszą misję a na potrzeby społeczeństwa reagujemy natychmiast, ponieważ jesteśmy ich częścią”.
Honorowy patronat nad tegoroczną akcją objęli Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.
Misja i zadania WOT
Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym w przyszłości będą zabezpieczać obywateli
i infrastrukturę. W czasie wojny WOT będzie wspierał wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią będzie stanowił siłę wiodącą.

W czasie pokoju głównym zadaniem wojsk OT jest przeciwdziałanie skutkom sytuacji kryzysowych
i klęsk żywiołowych. Nowy rodzaj Sił Zbrojnych nie będzie zastępował służb ratowniczych, ale wspierał i uzupełniał ich działania.

Najważniejszym podmiotem Wojsk Obrony Terytorialnej są żołnierze – ochotnicy, którym bliskie są kwestie związane z patriotyzmem i umiłowaniem ojczyzny. WOT pozwala tym osobom zbalansować kwestie służby dla kraju z życiem rodzinnym i zawodowym.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.