Już 50 litrów krwi na 100 – lecie 

Druga, w bieżącym roku, grupowa akcja  oddania  krwi przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej przy Lerg Pustków SA wniosła do bilansu jubileuszowego  cyklu  „100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania  Niepodległości”  10 800 ml krwi.

Postarało się o to 24 krwiodawców, którzy 16 maja oddali swoją krew w „krwiobusie”, zaparkowanym  przy Centrum Aktywności Gospodarczej w Pustkowie Osiedlu.W akcji wzięli udział stali członkowie klubu: Anna Augustynowicz, Katarzyna Burnagiel, Elżbieta Mastej, Joanna Kurgan, Krystyna Zawora, Zenon Ostrowski, Andrzej Ochab, Stanisław Sulisz, Stanisław Lorek, Artur Staszkiewicz, Tomasz Pazdan, Andrzej Puzon, Ireneusz Cieśla, Tomasz Machota, Mateusz Kalita, Bogdan Dziuk, Artur Kowalczyk, Stanisław Kuczkowski, Paweł Werbowy, Mariusz Bielański, Jan Kaczmarczyk, Maciej Kazan, Bartłomiej Wiater. Po raz pierwszy krew oddał  Hubert Fryz. Do końca roku zaplanowane są jeszcze dwie grupowe akcje: 18 lipca i 10 października. Do bilansu jubileuszowego cyklu wliczana także będzie  indywidualnie oddawana krew w dębickim punkcie krwiodawstwa, w którym co miesiąc oddaje krew ponad dziesięciu członków klubu. Zatem zamierzony cel uzyskania 100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania Niepodległości staje się bardzo realny.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.